Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaňkov bude bojovat až do konce!

Tuto neděli 14. března vstoupí do soutěže na umělém trávníku v Horšovském Týně od 17.00 hodin druhý zástupce v I. A třídě fotbalisté FK Staňkov, kteří mají nelehkou úlohu, protože jim patří nelichotivé poslední 16. místo (7 bodů) v tabulce Eurofootbal I.A třídy. Za soupeře budou mít aktuálně třináctý celek Sokol Manětín(16 bodů). Několik otázek jsme před úvodním utkáním položili novému předsedovi velkému fotbalovému srdcaři Jaroslavu Baarovi. Je odchovancem Týnského Dynama v polovině sedmdesátých let přestoupil do Staňkova kam se také přestěhoval a hráčskou karieru zakončil v Kvíčovicích. Od roku 1986  začal trénovat dorost ve Staňkově do roku 1990 působil na lavičce Slovanu Kvíčovice do roku 1994. V letech 1994-1995 usedl na Stańkovskou lavičku. Koncem devadesátých let působil v Dynamu Horšovský Týn.

Jaká byla zimní příprava zápasy soustředění a pod.?
 "Mužstvo muselo nabrat fyzickou kondici, to je každý rok stejné, co se týče herní přípravy, tak jsme zopakovali loňský model. Odehráli jsme turnaj v Horšovském Týně, věřím, že se tam trenérům podařilo formu hráčů dobře načasovat."


Změny v kádru a tréner?
"Změn je docela dost, oproti podzimu fanoušci uvidí úplně jiné mužstvo. Vzhledem k postavení v tabulce se nesoustředíme jen na nejbližší půlrok, ale chceme se dívat dál do budoucnosti. Proto přišli vesměs samí mladí hráči - obránci Bozděch (Blížejov, na podzim hrál ve Vejprnicích), záložníci Leidr (Kvíčovice), Šimandl (Holýšov), útočník Forst (Krchleby). Na junior start přicházejí brankář Pareský (Všeruby) a záložník Dostálík (Holýšov), po delší době zaviněné zdravotními problémy se vracejí odchovanci klubu obránce Ševčík a záložník Russ. Máme i nového trenéra Miloše Tolara, který dosud působil na Tachovsku."


Jarní výhled a cíle?
"Po katastrofálním podzimu jsme poslední s obrovskou ztrátou. Pochopitelně se pokusíme ještě oživit šance na záchranu, i když nám asi nikdo nevěří. Ale ve hře je ještě dost bodů."


Kdo postoupí sestoupí z A třídy?
"Jasným favoritem na postup je Stod, který má evidentně i silné finanční zázemí. Sestup se bude s největší pravděpodobností týkat týmů, které spadly už před rokem z kraje."


Jak s Manětínem kdo nastoupí, tip na výsledek?
"Proti Manětínu by měl mít trenér k dispozici kompletní kádr. Předseda oddílu musí svým koním dodat sebevědomí a věřit jim, takže tipuju vítězství Staňkova."

Jiří Pojar