Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNázor z webové stránky: www.kostalven.cz.

V pátek se znovu projevilo, kdo je u nás skutečným vládcem fotbalu. Nejenže veškerá prohlášení po zasedání výkonného výboru dělal místopředseda Košťál. On předával dokonce ve čtvrtek na Strahově pohár ČMFS vítěznému týmu Sparty. Svojí Sparty. I když je Mokrý zjevně nastrčenou figurkou, člověk by čekal, že aspoň tu blbou vázu ho Košťál předat nechá. Už ani to ne...
Pan Mokrý na mě od prvního pohledu působil jako pitomec. Byť byl dříve šéf delegátů a zastával již za "minulého režimu" vysoké svazové funkce, jeho tvář (spíš ksicht poz. redaktora) jsem neznal. Poznal jsem ho až při předvolebních debatách v roce 2005, kde působil vedle dalších dvou kandidátů (Košťála a Haška) jako přehmat. Špatného kandidáta si Morava vybrala, říkal jsem si. Jenže... Kubíček zle podcenil sílu Košťálova demagogismu a peněz. A najednou byl z Pavla Mokrého předseda ČMFS! "Mokrý Koš'tál" se chopil vlády a postupem času noří náš fotbal hlouběji a hlouběji do žumpy. Hlavně, že se přátelé baví!
Reprezentační "výkladní skříň" je rozbitá, ze skvělého trenéra se stal senilní děd, který není schopen reagovat na moderní fotbalové trendy. Navíc do nekonečna posílá reprezentační pozvánky hráčům jako Rozehnal, Galásek, Plašil, Baroš... Co třeba Hubník, Latka, Skácel, Jarošík a další? Liga není absolutně konkurenceschopná, v pohárové Evropě naše týmy končí až příliš brzy. Jistě, nejsou peníze. Ale proč nejsou? Velmi dobře si pamatuji hlavní Košťálovo předvolební heslo: "Přinesu do fotbalu víc peněz!" Kde tedy jsou? Na Euru 2004 se přece vydělal majlant, přibylo nových sponzorů (jak se chvástal Koštál v Otázkách Václava Moravce), tak proč tu máme najednou schodek a musí se prodávat svazový dům v Kozí ulici?
Nyní k zápasu s Walesem: Přiznám se, že nevím komu fandit. Na jednu stranu jsem Čech, na druhou je patrné, že neúspěch v tomto zápase by mohl znamenat ztrátu postupu na ME 2008, tím pádem žádné peníze do děravého svazového rozpočtu. Nebylo by tak ani co rozkrást a přerozdělit kumpánům. Delegáti a krajské svazy by se mohli začít bouřit. Jenže mohli, nemuseli... Navíc, Vlastimil Košťál již několikrát veřejnosti dokázal, že jeho pozici nemůže nic ohrozit. Z mého pohledu tak tento zápas nic neřeší. Ať dopadne jakkoliv, s nikým na svazu to nehne.
Volební valná hromada je bohužel naplánována až na rok 2009. Pevně věřím, že na ní již bude mít většina delegátů otevřené oči a smetou Košťálovu kliku do propadliště dějin! Snad nás jeho panování nebude stát postup na MS 2010...

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.