Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJarní fotbalová sezóna startuje

O tomto víkendu se dočkají fotbalový příznivci  na okrese. V sobotu od 14:30 hodin Pří vítá Jiskra Domažlice (7. místo 20 bodů) tabulkového souseda FK Tábor (6. místo 23 bodů).

Utkání se odehraje premiérově na umělé trávě. Tábor v generálce na jarní kola podlehl účastníku krajského přeboru FK Slavoj Český Krumlov 0:1. Domažlice si pozvaly velmi těžkého soupeře Králův Dvůr a po velmi dobrém výkonu a střelecké produktivitě vyhrály 3:0 brankami Hartla, Cihláře a Mifka.
,,O sestavě už mám jasno, nebude příliš lišit od té proti Královu Dvoru. Rozhodovat se budu na jednom postu. Myslím si, že Tábor bude spíše bránit a spoléhat na brejkové situace. První utkání bývají otevřená na obou stranách budu rád když nám to vyjde a přijde hodně diváků, které bych tímto rád pozval. Na umělku jsme zvyklí trénovali jsme na ni celou zimní přípravu.“ Uvedl k utkání zkušený domažlický tréner Zdeněk Michálek.
Tým Tábora  přes zimní přestávku doznal několika změn a to na postu trenerů tým vedou Zdeněk Staroba (na podzim vedl FC Písek) a Pavel Tupý. Do kádru táborští získali: Kaláška, Nekvidu, Nohavu z Dynama České Budějovice, Koutníka a Vavřinu ze Sezimova Ústí, Kováčika z Tatranu Prachatice a dvojici Příbramských hráčů Máchu se Šindelářem. Tato jména budí respekt, ale je otázkou jejich sehranosti, protože šest nových hráčů je docela velký zásach do sestavy.
"První mistrovský zápas je vždycky těžký. Počasí fotbalu příliš nepřeje. Jedeme do Domažlic odehrát utkání dobré úrovně a myslíme na body," řekl k utkání trenér Pavel Tupý a pokračoval: ,,zimní příprava proběhla dobře, nastoupili jsme k 1.1.2010 jako noví tréneři, vybudovali jsme tým celý znova a musí se zkonsolidovat. Je to pro nás takový otazník, jak bude mužstvo fungovat v mistrovských zápasech,“uvedl Tupý. ,yslím si, že to bude vyrovnaný  zápas jedeme do Domažlic v tomhle složení odehrát slušné utkání .“sdělil Tupý. Tábor se netají cílem postoupit do ČFL.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Jakub Hrabovský z Lub a na čarách mu budou asistovat Vladimír Melničuk z Plesné a Miroslav Chládek z Aše. Delegátem bude Václav Havránek z Rokycan.

Jiří Pojar