Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra porazila Králův Dvůr

V generálce na první divizní utkání s FK Tábor porazili fotbalisté Jiskry Domažlice v sobotu účastníka ČFL - mužstvo Králova Dvora, se kterým měla Jiskra spor, protože Královédvorští se odvolali proti výsledku prvního utkání Jiskry v divizi v sezóně 2007/2008. Tenkrát se pro technickou závadu začalo s 25. minutovým zpožděním. Jiskra v tomto památném utkání porazila ,,Cábelíky“ 2:0 brankami Martina Šota a Milana Janečka, před rekordní návštěvou 1620 diváků.

 Jiskra Domažlice – Králův Dvůr 3:0 (0:0)

V ostrém utkání, plném osobních soubojů se domažličtí prosadili ve druhém poločase v 58. minutě, po přihrávce Michala Bublíka z pravé strany se krásně nůžkami z vápna trefil Jiří Hartl 1:0. O šest minut později z přímého kopu prostřelil Pavel Cihlář zeď a gólman Tuček byl bezmocný 2:0. V 78. minutě se po levé straně prodral štírek Jirka Bárta přihrál před branku, kde si ideálně naběhl Vojta Mifek a tvrdou, přesně mířenou střelou nedal Tučkovi šanci 3:0.
Po utkání jsme požádali o hodnocení trenéra Králova Dvora Miloslava Kučeru: "Prohráli jsme 3:0 to viděl každý. Já si myslím, že nás porážka posadí na zem, protože jsme si mysleli, že si do Domažlic přijedeme zahrát fotbal. Domácí hráči nás vycvičili v produktivitě. Tato prohra nám před jarními boji může jenom prospět." Uvedl k utkání Kučera a pokračoval: "Příprava na jaro byla náročná, ale všechno proběhlo tak, jak mělo. Sehráli jsme asi čtrnáct přípravných utkání a proběhlo kvalitní soustředění v Luhačovicích. Prohráli jsme, ale já jsem paradoxně spokojený, protože musíme být skromní a hrát skromně a s pokorou. Výhled před soutěží? Chtěli bychom se pohybovat v horní polovině tabulky. ČFL je velmi těžká soutěž," uzavřel Kučera.
Jeho protějšek Zdeněk Michálek viděl zápas takto: ,,Bylo to oboustranně kvalitní utkání. Hosty jsme za celé utkání nepustili do žádné vyložené šance. Naopak se nám podařilo třikrát skórovat a ještě jsme neproměnili další šance. Naše vítězství bylo zasloužené. Jsem spokojený s přípravou, jenom mě trápí vzhledem ke zranění úzký hráčský kádr."
Jaké dojmy měl po vítězném zápase měl domažlický středopolař Zbyněk Černý?: "Ze začátku to bylo těžké, museli jsme se trochu vyrovnat s tlakem, který na nás soupeř vyvinul a prokazoval svoje kvality, ale myslím si, že jsme se s tím ve druhé půli vyrovnali a ukázali, že pracujeme jako tým. Pomohl nám první gól. Soupeř se s takovým stavem těžko srovnával a některé zákroky nepatřily do fotbalu."
Prezident Jiskry Jaroslav Ticháček viděl utkání takto: "Nás samozřejmě toto cenné vítězství těší. Pro nás to byla výzva, je to svátek pro každého fotbalistu, když se střetne s ligovým  mančaftem. Navíc je Králův Dvůr náš rival z divize, se kterým máme otevřené účty. Výhru nepřeceňujeme, ale je to povzbuzení a pozvánka pro všechny fanoušky na první jarní kolo s FK Tábor,které začíná v sobotu 13. března ve 14:30 hodin."
Do utkání zasáhla nestárnoucí ikona domažlického fotbalu Libor Bočan: "V zápase jsem se cítil dobře, hlavně jsem byl poctěn, že jsem byl k utkání nominován," sdělil stručně Bočan.

Sestavy:
Jiskra Domažlice: Martin Mleziva – Vojtěch Mifek, Michal Bublík, Michal Tesař, Pavel Cihlář – Zbyněk Černý (65. Ferra), Petr Mužík, Patrik Hulina (65. Bočan), Jiří Bárta – Luděk Leitl (46. Šámal), Jiří Hartl.
Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

FK Králův Dvůr: Ladislav Čaba (46. Filip Tuček) – Martin Samek, Jakub Bureš, Tomáš Bláha, Jiří Sabou, Roman Fulín, Milan Petr, Petr Kváča, Tomáš Frydrych, Oldřich Tlustý, Tomáš Šilhavý. Střídali: Jan Kyklhorn, Michal Novák, Rostislav Nejepsa, Filip Trantina, Michal Minařík.
Trenér: Miroslav Kučera, asistent: Miroslav Porsch.

Rozhodčí: Jiří Bureš, Václav Pressl, Jiří Petržilka.

Jiří Pojar