10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domažlice porazily pražský SK Modřany

K dalšímu přípravnému utkání na jarní sezonu nastoupili divizní fotbalisté Jiskry Domažlice proti aktuálně dvanáctému celku pražské  I. B třídy mužstvu SK Modřany. Velmi dobře fyzicky i technicky vybavený soupeř zaskočil domažlické fotbalisty a ti ačkoli měli optickou převahu, střelecky se jim zadařilo, až ve 37. minutě, kdy ligový rozhodčí Pavel Královec nařídil penaltu po faulu v pokutovém území na Jiřího Bártu. Z té se nekompromisně do ,,vinglu“ gólmana Horáčka trefil Pavel Cihlář - 1:0. Ve druhém poločase trenéři domácích poslali do hry čtyři nové hráče. Hosté si vytvořili asi největší šanci v 53. minutě kdy jeden z domažlických obránců vykopával balón z brankové čáry. Jiskra měla více ze hry, ale chybělo finální zakončení. V 79. minutě zatáhl míč po pravé straně Luděk Leitl, nacentroval před bránu na nabíhajícího Jiřího Hartla, který z otočky zvýšil na konečných 2:0.

Rozhodčí: Pavel Královec, Ondřej Jurčík, Radek Pajma.

Jiskra Domažlice: Lukáš Frei – Michal Tesař, Pavel Cihlář, Vojtěch Mifek, Petr Mužík, Patrik Hulina, Michal Bublík, Jiří Bárta, Jiří Šámal, Luděk Leitl, Jan Mašek.
Střídali: Jakub Strejc, Jiří Hartl, Jakub Ferra, Michal Pavlíček, Zbyněk Černý.
Trenéři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Erhard Breu.

„Zápas jsme odehráli velice špatně, nechávali jsme soupeři hodně prostoru, včas jsme nepřistupovali k hráčům, nekombinovali jsme. Soupeř toho využil a hrál to, na co měl. Co se týče výkonu, byl to jeden z nejhorších přípravných zápasů. Na to, že Modřany hrají I. B třídu, tak jejich výkon byl na velmi dobré úrovni,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Pavel Wolf.

„Na to, že to byl účastník I. B třídy jsme nehráli nic moc. Proti papírově slabším soupeřům se nám hraje špatně. Doplácíme na neproměňování šancí, to musíme do začátku soutěže zlepšit,“ ohlédl se za utkáním domažlický obránce Jakub Strejc.

Po utkání přijeli do Domažlic na jednání zástupci SSC Bolevec, kteří by chtěli získat na přestup Michala Bublíka. Výbor Jisky se nakonec rozhodl, že Bublíka nemůže uvolnit. Nepodařilo se totiž prodloužit hostování píseckého odchovance Josefa Šáchy a odchodem Michala Bublíka by byla obrana Jiskry výrazně oslabena. Dále se tyto oddíly dohodly, že se k jednání sejdou opět po skončení sezóny a Michala Bublíka na přestup Jiskra uvolní. Špatnou zprávou pro fanoušky je že útočník Tomáš Bahleda, kterého v zimním přestupovém termínu získala Jiskra na přestup z Viktorie Plzeň si v utkání z rezervou obnovil zranění a bude muset podstoupit vyšetření na magnetické rezonanci.  Zřejmě první mistrovské utkání jarní části soutěže nestihne. Proto ještě do začátku jarních bojů budou funkcionáři Domažlic jednat o hostování jednoho kvalitního útočníka. K dalšímu přípravnému utkání nastoupí domažličtí fotbalisté v neděli 28. února od 14.00 hodin, proti aktuálně desátému celku Puma Krajského přeboru - Chanosu Chanovice. Na jeho lavičce působí bývalý tréner Domažlic Libor Žák. Při tomto utkání proběhne jednání o případném působení v dresu Chanosu záložníka Domažlic Lukáše Houšky, který na podzim působil v divizním SK Převýšov.