21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra deklasovala Slávii Vejprnice

Jiskra Domažlice - Slávia Vejprnice 8:0 (2:0).

Umělý trávník městského stadionu Střelnice byl v sobotu po poledni dějištěm přípravného utkání A mužstva Jiskry Domažlice. Za soupeře jí byl účastník krajského přeboru a bývalý dlouholetý účastník divize - Slávia Vejprnice. Na lavičce v současnosti působí bývalý trenér Jiskry Milan Dejmek. Domácí trenéři oproti utkání s Chrástem už mohli počítat se Zbyňkem Černým naopak chyběli Jakub Strejc, Josef Šácha, Tomáš Bahleda a Vojtěch Mifek.

Domažličtí fotbalisté se v úvodu prvního poločasu nemohli prosadit proti úporně bránícímu soupeři. Ve 14. minutě vystřelil Pavel Cihlář a trefil levou tyč Hajžmanovy branky, k odraženému míči se dostal Zbyněk Černý, ale netrefil branku. Deset minut před koncem poločasu se do brejkové situace dostal hostující Michal Havlíček, ale střílel vedle pravé tyče Brataničovy branky. Ve 43. minutě se zastřeloval Petr Mužík, ale nad branku vystřídavšího hráče Jiřího Biedermanna, který nahradil zraněného gólmana Marka Hajžmana. O minutu později se do brejku dostal Petr Mužík a střelou k levé tyči otevřel skoré 1:0. Ještě v nastaveném čase první půle přidal druhou branku znovu Petr Mužík střelou z tr. Ve druhém poločase se Jiskra začala prosazovat střelecky a postupně nastřílela šest branek a to jmenovitě Jiří Hartl, Jan Mašek 2x, Pavel Cihlář, Jiří Bárta a Luděk Leitl.

Řekli po utkání: Zdeněk Michálek (trenér Domažlic): „Myslím si, že jsme se v prvním poločase neuměli prosadit do zhuštěné obrany soupeře. Uklidnily nás dvě hezké branky Petra Mužíka, převzali jsme iniciativu a byli lepším mužstvem. Když  vejprničtí byli nuceni vystřídat brankáře, tak se nám povedlo nastřílet hodně branek. Příprava na jarní sezónu zatím probíhá, až na zranění Tomáše Bahledy, dobře. Tomáš by se měl v dalším týdnu zapojit do tréninku. Čekáme jak dopadnou jednání ohledně hostování Josefa Šáchy a dalšího působení Michala Bublíka. Rádi bychom získali ještě jednoho útočníka.“

Jiří Šámal (hráč Domažlic): „Pro nás to bylo těžké utkání, protože máme v nohou tréninkovou zátěž. Zápas rozhodly dvě branky Petra Mužíka a zranění brankáře Hajžmana. Potom jsme soupeře fyzicky přejeli.“

Milan Dejmek (trenér Vejprnic): „Domažlice byly jednoznačně lepší hrály v pohybu je vidět, že kvalita tady je. Musím ale říct, že jsme si taky vytvořili pár brankových příležitostí bohužel jsme je nedali. Dostali jsme v závěru první půle dvě branky po sobě, ještě se nám zranil gólman a musel ho nahradit zraněný hráč z pole, a to hlavně rozhodlo. Jiskra dala hezké góly. V uplynulých dnech jsme absolvovali soustředění v Nové Vsi, zaměřujeme se na silová kondiční cvičení, ale trénuje nás málo. Našim prvořadým cílem je se co nejlépe připravit na jarní sezónu a co nejdříve se dostat z pásma sestupu.

Sestava Jiskry: Adam Bratanič - Jiří Šámal, Michal Tesař, Pavel Cihlář, Zbyněk Černý - Patrik Hulina, Jiří Bárta, Petr Mužík, Jakub Ferra - Luděk Leitl, Jiří Hartl. Střídali: Jan Mašek, Michal Pavlíček. Tréneři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Edhardt Breu. Rozhodčí: Václav Červený, Jaroslav Rubáš, Luboš Holeček.