Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKouzelníci s kulatým nesmyslem od břehů řeky Regen nezklamali!!!

 

Kouzelníci s kulatým nesmyslem od břehů řeky Regen nezklamali, ale asi do 22-té hodiny ani nijak výrazně neoslnili, pak už to však byla jiná opravdu silná káva. Jak již bylo vícekrát zmiňováno, pokoušeli se rodingští borci prošlapat trnitou cestičku ostatním fotbalovým oddílům na druhé straně hranice ve smyslu možnosti konání kvalitní zimní fotbalové přípravy s možností využití již velice známe tréninkové plochy s umělým povrchem. Vždy mi bylo tak nějak líto, když jsem sledoval příjezdy milovníků míče kopaného z Bavorska, kteří hned po zápase co nejrychleji opouští naše překrásné město. Nejmarkantnějším příkladem byl Koetzting, který si objednal ca 20 tréninkových hodin a zbytek trávil na cestě Domažlice Koetzting. Proč tady nezůstanou, copak je ta věčná jízda sem a tam a obráceně nějak vnitřně uspokojuje. S mužstvem Rodingu jsem si však už řekl dost! Je čas ukázat všem škarohlídům, ža i v překrásném městě na březích Zubřiny se dá nejen kvalitně trénovat, ale také dobře relaxovat, dobře najíst a napít a také zažít nemálo zajímavých dobrodružství. 
Soustředění mladých, tedy kromě mě, sportovců bylo zaměřeno na tři základní oblasti a to kondiční, k níž jsme se bohužel tak nějak nedostali, herní, ta byla střídavě oblačná a společenská zaměřená na utužení kolektiva, která proběhla tak nějak o dost více, než jsme si vůbec dokázali představit, neboť utužování kolektivu zašlo až tak daleko, že v neděli při snídani náš středopolař z Nepomuku požádal svého bavorského spolubydlícího o ruku a předmanželskou smlouvu pro registrované partnerství roztrhal teprve ve chvíli, když mu přišla MMS-ka od jeho dlouholeté přítelkyně. Toto samozřejmě nebylo cílem naší výpravy. Stěžejním cílem bylo sehrání kvalitních přípravných utkání s neméně kvalitními soupeři. Toto se nám podařilo zejména v utkání proti dorostu Jiskry, kdy bylo ještě před sobotní nocí sil na rozdávání a kdy se podařilo přehrát silného, běhavého, dobře kombinujícího soupeře již v prvním poločase a ve druhém vícemené střídající hráči druhého sledu hru jen kontrolovali. Podrobnější zprávu s názvem „Nejsme kapela, abychom stále vyhrávali“ zveřejnil na výběrovém webu trenér domácích pod heslem „Každý den není posvícení“, doufejme, že nyní již o něco veselejší než těsně po skončení zápasu Láďa Brichcín. Zlé jazyky tvrdí, že jinak vyhlášený bavič společnosti proseděl sobotní večer v restauraci U kocoura hledíc do svého jediného malého černého piva a neustále opakujíc „Das ist nicht moeglich!“. Je patrné, že takovouto fotbalovou senzaci levý břeh říčky Zubřiny v dalších nejméně 100 letech už asi nezažije. O nedělních přípravném utkání bych se z určitých důvodů raději ani nerozepisoval, ale zájemce o informaci bych odkázal na web Rodingu a na jeho výběrový pokec zvaný Geheimgaestebuch, kde si může komentář k zápasu pod výstižným názvem „Dreimal Scheise“ přečíst. 
Nejlépe zvládla skupinka kouzelníků od břehů řeky Regenu část společensko relaxační. Zde však musíme udělat malou odmlku. Kontrolní oddělení UEFA, které sleduje veškerou mediální prezentaci týkající se fotbalu, tedy i pokeci tajné i veřejné, se pozastavilo nad výše uvedeným tvrzením o kouzelnících z břehů řeky Regenu s tvrzením, že není možné, aby se na jednom místě narodilo tolik výborných fotbalistů a vyzvala kartografický ústav v čele s jeho řiditelem Péťou Světošlápkem, kandidátem zvěd, o prošetření a ten nás neprodleně vyzval k okamžitému vysvětlení, což tímto milerádi činíme. Kádrové oddělení fotbalového oddílu Roding zahájilo okamžitě pátrání a došlo k následujícím šokujícím zjištěním. Název minulého článku byl mylný neboť jeden s fotbalistů se narodil na březích řeky Úhlavy, druhý na březích řeky Úslavy, třetí dokonce ve městě na březích tří řek Mže, Úhlavy a Úslavy. Jeden mimoň se dokonce nenarodil na břehu žádné řeky a tím si patrně vyřkl sám ortel nad dalším setrváním v rodingské kopané!!! Kdo by měl zájem o takovéhoto míčového kouzelníka? Další se udájně nenarodil také na břehu, ale za záhadných okolností přímo v řece a asi proto se mu dodnes říká Plaváček! Doplním, že moje maličkost se narodila na břehu říčky Běly, ano skutečným znalcům kopané už pomalu svítá a jasní se jim líce, ano stejně jako Josef Masopust a to dokonce na stejném břehu tedy levém, ale myslím si, že to na úspěch našeho soustředění mělo pramalý vliv! 
Relaxační část začala návštěvou sauny, i když mi mnozí nevěřili, že nevstupujeme do objektu určenému k demolici a musím připustit, že i mě se honily hlavou tóny a rýmy písně Aleše Brychty „Tenhle barák na odstřel...“ a i interiér ve mně vyvolal vzpomínky na filmy pro pamětníky, ale musím jedním dechem přidat, že personál byl velice ochotný v sauně bylo teplo a nejenom míčoví kouzelníci předvedli zmizení obsahu láhví basy zlatých bažantů v čase, za něž by se nemusel stydět ani sám David Coperfield. 
Po večeri se šlo na bowling, kde bylo zjevné, že hra přítomné nijak neoslnila, ale poté, co se objevil v rukou vedoucího mikrofon ke karaoke, borci ožili a náhodní příchozí žasli jen nad tím, že na tak kvalitní zábavu se nemusí vybírat vstupné. Myslím si, že ani samotný Ein Kessel Buntes nedosahoval ani v dobách své největší slávy takovýchto kvalit. Posuďte sami. Na repertoáru byly šlágry Neny, Kraftwerku, Tria apod. Zejména Oesis v podání Plzeňského tria zvedalo přítomné ze sedadel, tedy jen těch, co už se neváleli po zemi. K půlnoci přišly na řadu české písně zpívané Bavoráky a to už nezůstalo jedno oko muzikálních fajnšmekrů suché. Po půlnoci přišly na řadu pecky, které by dle mého názoru neměly chybět na žádné pořádné diskošce. No uznejte sami německy zpívaná „Kaťuša“ či „Dobrý den majore Gagarine“ nenechávala v koutě stát už vůbec nikoho! 
Bohužel se po této kulturní vložce borci neodebrali na krásně vybavené pokoje penziónu Kryštof Kolumbus, ale táhli směr Fontána a noční Domažlice a i tomu odpovídala kvalita druhého přípravného utkaní a tak si čistě povlečených postelí moc neužili vzhledem k tomu, že se na pezion vrátili v šest ráno a v osm byl budíček.
Celkový dojem byl výborný, skvělá příprava, skvělé jídlo i ubytování a dobří lidé a tak se borci od řeky Rodingu v neděli večer vydali směr Heimat lehčí o ca 30.000 Kč a svorně všichni tvrdili co nejdříve Auf Wiedersehen!!!
Ivan Major