19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Bělá rozhodla v nastaveném čase.

Zdeněk Mifek
V dalším duelu dvou týmů z okresu v krajské I. B třídě přivítala Bělá na svém hřišti mužstvo Poběžovic Domácí se radovali z vítězství, které jim v nastaveném čase zařídil sporným gólem Jan Nový. Hosté odjížděli s pocitem křivdy, protože i druhý gól domácích padl z ofsajdu.
Bělá - Poběžovice  4:3 (1:1)
Branky: 10. Kraml, 60, Houda, 90. Kotrc, 94. Nový – 25. Skoumal, 63. a 86. Krutina.
Rozhodčí: Kubec – Špoták, Štěpán.
Už ve druhé minutě utkání se před gólmanem Nikolayevem objevil hostující Skoumal, ale váhal se zakončením a jeho střelu zblokovali domácí obránci. Na druhé straně za­hrozil po pěti minutách hry Houda, který obešel obránce; ale Jirátko včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. Bělští fotbalisté získali mírnou převahu a brzy se dočkali gólu. V 10. minutě se po akci Kamice se Šteffelem dostal míč k domácímu kapitánovi Kra­mlovi, který překonal Poběžovického gólmana - 1:0. Několik minut nato mohl zvýšit po centru Kramla Braun, ale mířil jen do nohou obránců. Stejný hráč se v 15. minutě uvolnil po pravé straně, nacentroval na volného Baxu, jehož hlavička skončila těsně vedle. Poté Poběžovičtí srovnali hru a zanedlouho i skóre. V 25. minutě domácí stoper Černý špatně trefil míč při odkopu, čehož využil Svačina, zatáhl míč do vápna a naservíroval přihrávku Skoumalovi, který pohodlně skóroval - 1:1. O dvanáct minut později mohl vrátit Bělé vedení po centru Baxy Šteffel, ale mířil vedle. Ve 42. minutě pronikl z pravé strany do vápna Kamic, ale proti jeho střele se vytáhl brankář Jirátko. Při násled­ném protiútoku mohli diváci vidět nejpohlednější fotbalo­vou akci první půle, když se po ose Růžek - Svačina dostal míč ke Krutinovi, který vypálil z hranice šestnáctky, Nikolaye­va však nepřekonal.
Úvod druhé půle patřil hos­tům. Již ve 47. minutě zkoušel pozornost bělského gólmana Růžek a další tři minuty nato skončila nebezpečná hlavička Svačiny těsně vedle. Do vedení šli ale domácí. V 60. minutě převzal míč Houda stojící v ofsajdu, rozhodčí však k údivu všech nechal pokračo­vat ve hře a domácí záložník nedal Jirátkovi šanci - 2:1.
Hosté se však nevzdávali a dále si vytvářeli šance. V 63. minutě hlavičku Svačiny vy­razil Nikolayev na roh. Ten rozehrál Rada na Krutinu, který z 18 metrů propálil do­mácího brankáře - 2:2. Pět minut nato si na rohový kop nejvýše naskočil domácí Kotrc, jeho pokus ale skončil nad, stejně jako střela Houdy z deseti metrů. Do konce řádné hrací doby chyběly čtyři minuty a kapitán hostů Krutina rozjásal fanoušky svého týmu potřetí, když jeho střelu z přímého kopu gólman Nikolayev neudržel a míč skončil za jeho zády - 2:3. Domácí se pak vrhli do útoku a vyplatilo se. V 90. minutě vyhrál ve stře­du hřiště hlavičkový souboj Strouhal, míče se zmocnil Ko­trc a z 15 metrů prostřelil špat­ně postaveného Jirátka - 3:3.
Hosté již mysleli na to, že si z půdy třetího celku odvezou alespoň bod, pak ale přišla 94. minuta, ve které Jan Nový stanovil na konečných 3:4. I v tomto pří­padě hosté reklamovali posta­vení mimo hru, ale ani jejich protesty nezměnily nic na tom, že ze zápasu v Bělé, kde nebyli horším týmem, odjeli bez bo­dů, které nutně potřebují k zá­chraně v soutěži.
Bělá: Nikolayev - Kamic, Černý, Bleha, Strouhal - Šteffel (79. Jaroslav Cingroš), Ba­xa, Jan Nový, Kraml (58. Ko­trc) - Houda a Braun (60. Pi­voňka). Trenér: Aleš Zavadil.

Poběžovice: Jirátko - Zelin­ský, Horský (81. Kabourek), Vojvoda (87. Ticháček), Doktor - Růžek, Timura, Krutina, Ra­da - Svačina a Skoumal. Tre­nér: Jiří Knopf.