Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDramatický závěr roku

 

Ve čtvrtek 31. 12. 2009 proti sobě nastoupila dvě mužstva starších pánů a jiných příchozích, aby odehrála závěrečné silvestrovské utkání roku. Borci se sešli v hojném počtu dvaadvaceti jedinců, z nichž se pouze dva zápasu nezúčastnili aktivně z důvodu nemoci, resp. hlídání vlastního fotbalového potěru. 

Mužstva si vybrali kapitáni tak, aby alespoň jednou v roce byla zaručena jakási objektivita. Kapitán Libor Bočan si vybral hrůzu nahánějící družstvo těchto perspektivních fotbalistů: Vinopal, Foldyna, Dufek, Rejthar, Pavlíček st., Sculák, Forro, Kubica st. aj. Této úderné vozbě se postavila do cesty družina vedená kapitánem Zdeňkem Krumlem, kterou tvořili tito jednotlivci: Brichcín, Rybár, Major st., Major ml., Hutta ml., Pavlíček ml., Wolf, Schlegl a Pejsar. 

Bočanovci začali drtivým náporem a přihlížejícím divákům bylo zřejmé, že Krumlova tvrz musí co nevidět povolit! Druzí jmenovaní však vsadili na defenzivní taktiku založenou na osobním hlídání Ládi „Motorky“ a dalších klíčových hráčů a využívali každičké možnosti k smrtícím brejkům do otevřené obrany vedených zejména dobře se pohybujícími rtuťovitými hroty Jirkou Schleglem a Majorem mladším. A skutečně, poločasový stav 3 : 0 potvrdil, že zvolená taktika slavila své ovoce. Přestávku strávili Bočanovci s hlavami v dlaních a ve výměnách nechápajících pohledů a zejména jejich létající libero s prvoligovými zkušenosti nemohl dlouho pochopit, jak k něčemu takovému za daného rozložení sil mohlo vůbec dojít. Konečný výsledek 7 : 5 pro mužstvo míčového kouzelníka Zdendy Krumla bylo dílem platonického vzedmutí sil soupeře v závěru utkání a částečného polevení aktivity vítězného mužstva. Jedinou kaňkou bylo nechtěné zranění kapitána poražených v jednom z nesčetných lítých soubojů s říznými zadáky vítězů při většinou marných snaženích ztéci jejich svatyni. 

Jak dopadl odpolední zápas výběru staré gardy proti výběru pokecu nám bohužel není známo, víme jen, že jeho pořádáním byl pověřen admin webu a jak je vidno z jeho fotografie na novoročním přání, je možno se obávat i toho nejhoršího, tedy že k tomuto utkání pravděpodobně vůbec nedošlo.