17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

TJ Klatovy B - Jiskra Domažlice 1:1 (1:1)

Domácí tým nabitý hráči z áčka bojoval o důležité body, potřebné k záchraně, zatímco Jiskra by se v případě vítězství vzdálila Městu Touškov na tři body na čele tabulky. Dělba bodů však byla nakonec pro obě mužstva přijatelná, i když domažličtí vyhráli na šance asi 4:1.
Úvod zápasu patřil domácím, protože hosté se přece jen zalekli jmén známých z divizní kopané. Přesto se k první střele dostal po přihrávce Mifka domažlický Schötterl, ale mířil ze 20 metrů vedle levé Hermanovy tyče. Na druhé straně v 6. minutě nedoskočil na Šlechtův centr Kotáb a o chvíli později stačil další centr domácího Vonáška odvrátit Tesař. V 7. minutě po chybě Rejthara pronikl po pravé straně Vítovec, ale i jeho centr odvrátil Strejc.  O dvě minuty později se ke střele otočkou dostal Kotáb, ale z 8 metrů Mlezivovu branku přestřelil. Hosté zahrozili ve 12. minutě, kdy Šot našel nabíhajícího Schötterla, ale jeho střelu ze 12 metrů stačil Herman vyrazit. Ve 14. minutě zakončil svoji akci střelou nad branku domácí Brejcha, ale o minutu později se již domácí rozjásali. Toman našel centrem zleva zcela volného Vítovce, který u vzdálenější tyče doťukl zblízka míč za Mlezivova záda – 1:0. Branka však probudila hosty, kteří vyrovnali hru a v 19. minutě se probil zleva Schötterl, jeho střelu z úhlu však domácí zblokovali. O tři minuty později se po tr. kopu Šámala míč odrazil k Váchalovi, ale jeho volej z 25 metrů byl vysoký. Ve 23. minutě poslal Schötterl do vyložené šance Šota, ale ten zleva ze 14 metrů trefil jen tělo vybíhajícího domácího gólmana. Po půlhodině hry prodloužil Šámalův tr. kop hlavou Černý, ale Herman byl na místě. Ve 31. minutě byl na hranici pokutového území faulován pronikající domažlický Mifek Vacovkým, ale Mach z tr. kopu těsně domácí branku přestřelil. Hosté se dočkali vyrovnání ve 32. minutě, kdy míč putoval po ose Tesař-Šámal-Šot na nabíhajícího Schötterla, který ze šestnáctky technicky přehodil vybíhajícího Hermana – 1:1. Hosté byli v této fázi zápasu lepším mužstvem, ale ve 34. minutě před nabíhajícím Váchalem domácí odvrátili a Mifkovu bombu volejem zblokovali. Tentýž hráč se dostal ke střele o dvě minuty později, ale mířil nad Hermanovu branku. Domácí vrátili do hry až v závěru poločasu, kdy na Vítovcův centr těsně ve skluzu nedosáhl Beneš a centr tohoto domácího hráče o chvíli později hosté odvrátili. Domažličané však měli ještě jednu šanci po Šámalově rohovém kopu – Strejc dokonce hlavou rozvlnil domácí síť, ale pro útočný faul gól uznán nebyl.

I úvod druhé půle byl ve znamení aktivity domácích, kteří se však na dostřel domažlické branky nedostávali a hosté byli nebezpečnější. První šanci měli hned ve 46. minutě, kdy jen těsně nedosáhl Černý na Schötterlův centr a vzápětí včasným vyběhnutím zachránil Herman před nabíhajícím Šotem. V 51. minutě hosté propásli další velkou příležitost, když si kousek před malým vápnem místo střely přihrávali Mach, Šámal a nakonec Schötterl, který místo prudké střely ze 14 metrů volil střelu technickou, ale minul pravou Hermanovu šibenici. Domácí gólman se zapotil v 54. minutě, když musel vyrážet Mifkovu dobrou střelu zleva. Domácí se dostali ke střele v 55. minutě, kdy Vonáškův tr. kop prodloužil hlavou z 8 metrů Vacovský vedle pravé Mezivovy tyče. Poté zamířil volejem Vítovec ze 22 metrů opět vedle pravé tyče a do třetice vedle stejné tyče nasměroval míč hlavou Vonášek po Kotábově centru. Poté si několikrát s centry soupeře poradily defenzívy obou mužstev, až se do další šance po Mifkově vysunutí dostal Schötterl, který se pěkně uvolnil, technickou střelou však tentokrát ze 14 metrů klatovskou branku přestřelil. Poté se ještě střelecky zapsal Kohout, který zprava mířil nad domácí svatyni a Kotlan, který pronikl po levé straně, ale jeho střelu z těžkého úhlu stačil Herman vyrazit na roh. Ten rozehrál zprava Janeček, jeden z domácích zahrál před brankou rukou, ale penalta se nepískala. V nastaveném čase (92. minuta) nasadil hostující Janeček k velkému sólu, dostal se do pokutového území, ale při pokusu o střelu byl zezadu faulován a rozhodčí zcela nepochopitelně nereagoval...

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Rejthar – Mach, Váchal – Černý (72. Kohout), Šámal, Šot, Mifek (85. Janeček) – Schötterl (82. Kotlan).
Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.

Sestava Klatov B: Herman – Vacovský, Břečka, Toman (60. Mužík, 92. Hromada), Jakubec, Šlechta, Beneš (44. Presl), Vítovec, Brejcha, Vonášek, Kotáb.