Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTrenér Libor Žák míří do Chanovic

Celek s několika zvučnými jmény měl na pod­zim rozhodné na lepší umís­tění. Nakonec ale fotbalisté Chanovic přezimují v Puma krajském přeboru na desáté příčce se ziskem devatenácti bodů. Žádná velká sláva.

Přesvědčen je o tom i asis­tent trenéra a manažer v jed­né osobě Miroslav Rambou­sek. „V celém vedení klubu jsme si mysleli, že v tabulce budeme na lepší pozici. Kádr byl silný a byli v něm zkušení hráči," naráží na skutečnost, že chanovické barvy na pod­zim hájili třeba Vlastimil Be­ránek nebo Peter Horváth,

mající zkušenosti z vyšších soutěží. Vysvětlení nepříliš úspěšného podzimu je jedno­duché. „Celý podzim jsme mě­li řadu zraněných hráčů a na­víc klíčoví hráči se nemohli kvůli pracovním povinnos­tem věnovat fotbalu naplno. Mužstvo muselo být doplňo­váno z kádru béčka. Také jsme kvůli tomu neuspěli v řadě zápasů," je přesvědčen Rambousek.

Chanovice také pozname­nal nečekaný odchod trenéra Karla Krejčího, který vedl s týmem celou letní přípravu, ale po prvním odehraném podzimním kole podlehl vá­bení divizní Doubravky a mužstvo převzal Vladimír Lešetický. „Mužstvo změnu trenéra vstřebalo docela rychle, to ho víc srážely ty ne­štastné absence jednotlivců," říká chanovický manažer. Začátek podzimu byl hodně rozpačitý. Chanovice prohrá­ly v Chrástu 1:4, doma s Vej­prnicemi 0:2 a ve Stříbře 0:1. Po třech kolech byly na po­sledním místě. „Potom jsme ale vyhráli v Klatovech 5:0 a nastartovali úspěšnou sérii. Doma jsme porazili SK ZČE 3:0, derby v Horažďovicích vyhráli 2:1 a opět doma jsme porazili Bole­vec 2:1. Asi vůbec nejlepší vý­kon jsme předvedli v domá­cím prostředí s Touškovem, který jsme porazili 2:0," vypo­čítává Miroslav Rambousek úspěchy.

Tak jako byl špatný začátek podzimu, byl i neúspěšný v podání Chanovic jeho závěr. V předposledním kole cha­novičtí borci prohráli v Roky­canech 0:3 a nezvládli ani epi­log doma s plzeňským Rapi­dem. Přestože hosté dohrávali o devíti hráčích, prohrály Chanovice 0:2. „To utkání jsme vůbec nezvládli," při­znává manažer. Uvádí konkrétní případy, jak mužstvo poznamenaly hráčské absence. „Do Stříbra jsme odjeli bez pěti hráčů zá­kladní sestavy a prohráli jsme 0:1. Řadu utkání nám chyběli oba stopeři Hnídek s Píckou, což jsou základní ka­meny sestavy. Každopádně to muselo poznamenat výkony i výsledky."

Dva jednotlivci však za podzimní výkony zaslouží ab­solutorium. „Celý podzim by­li jednoznačně oporami Vlas­timil Beránek a Lukáš Čer­nohorský. Také od některých dalších hráčů se čekalo víc, ale kvůli pracovním povin­nostem neodvedli výkony, na které mají," vysvětluje Mi­roslav Rambousek.

Chanovický manažer je v tomto klubu už dvaadvacá­tým rokem, nejvyšší krajskou soutěž zná proto dokonale a rozhodně si nemyslí, že její úroveň stoupá. „V soutěži jsou dvě až tři kvalitní muž­stva, ale potom už je to bída. V žádném případě dnešní pře­bor nesnese srovnání s přebo­rem před takovými patnácti lety. Samozřejmě, že to odpo­vídá celkovému poklesu úrovně fotbalu v kraji. Ta je špatná," nebere si servítky. Situaci na čele rozehrané soutěže Miroslav Rambousek předvídal. „Už v létě jsem ří­kal, že Rokycany budou hod­ně silné, a potvrdilo se to. At už postoupí do divize tento ce­lek nebo některý jiný, tak ho každopádně lituji, protože na tuto soutěž nebude z našeho přeboru vůbec připraven."

Dosavadní chanovický kouč Vladimír Lešetický ode­šel po skončení podzimu tré­novat do Holýšova a Chanovi­ce převezme od zimní přípra­vy Libor Žák, který bydlí ve Strakonicích a ještě na pod­zim vedl divizní Domažlice.

„Právě dolaďujeme zimní přípravu. Musíme vyřešit další působení některých hráčů, kteří u nás hostují, a určitě budeme chtít celek po­sílit. Ale především musíme ve vedení udělat opatření, aby hráči neabsentovali v takové míře jako na podzim," přeje si Miroslav Rambousek.

Pavel Hochman