Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALŠef domažlického fotbalu Ticháček: Měli jsme na víc

Je duchovním otcem vzestupu domažlické­ho fotbalu. A přestože se Jis­kra umístila na sedmé příčce, vidí prezident klubu Jaroslav Ticháček ve hře i výsledcích rezervy.

„Náš kádr měl rozhodně na víc bodů, než je získaných dvacet. Chybělo nám bodovat ještě v dalších dvou až třech utkáních, měli bychom pěta­dvacet bodů a byli maximálně spokojeni. To se ale nestalo. Na druhou stranu máme v ta­bulce pravdy jeden plusový bod a na jaře hrajeme osm­krát doma. Každopádně se nám v první polovině sezóny ambice naplnit nepodařilo," uvažuje domažlický šéf.

Domažlické vedení si mys­lí, že tým měl rezervy přede­vším v produktivitě. „Dávali jsme málo branek, před tím jsme se trefovali daleko líp. Je to i tím, že jsme měli pro­blémy s útočníky. V úvodu podzimu nám chyběl Dochtor, a jakmile začal, tak hrál vý­borně. Potom ale zase chyběl Bahleda. To se muselo po let­ním odchodu Šota v koncovce projevit," říká Ticháček.

Nejraději vzpomínají v Domažlicích na dva hodně vydařené podzimní zápasy. „Béčko Bohemky jsme doma porazili 4:2, bylo to krásné utkání a oboustranně hodně kvalitní fotbal. V Praze na Meteoru jsme vyhráli 4:0 a předvedli velmi dobrý výkon. To byla nejvydařenější naše podzimní vystoupení," po­chvaluje si prezident.

Na pár utkání by však nej­raději rychle zapomněl. „V Hořovicích jsme prohráli 1:2 a naše hra byla bez agresivity a nasazení. Podobné to bylo i v posledním utkání doma s Řevnicemi. To byla největší zklamání," tvrdí Jaroslav Ti­cháček a svěřuje se se svým fotbalovým krédem. „Moje rovnice je láska k fotbalu, práce a potom přijdou úspě­chy a peníze. Hráči ale větši­nou volí obrácené pořadí a to není dobře. Zkušenosti tohoto druhu máme i u nás v Do­mažlicích."

Přesto byly v mužstvu stá­lice, o které se kolektiv opíral. „Stabilně kvalitní výkony podával Pepa Šácha v obraně a nelitujeme, že jsme ho z Pís­ku získali. Stejně tak další obránce Strejc a Bárta v zálo­ze předváděli trvale dobrou hru. Ostatní střídali dobré okamžiky s horšími. Zklamá­ním pro nás byly výkony Leit­la, ale dostane ještě příležitost ukázat, co v něm doopravdy je," slibuje Ticháček.

Domažlice postrádaly celý podzim dvě opory. „Pro zra­nění chyběli obránce Michal Tesař a záložník Jirka Šámal. Kdyby hráli, asi by výkony i výsledky byly lepší. Třeba přehled a zkušenost Šámala jsme postrádali," myslí si domažlický prezident.

Kolo před koncem u muž­stva skončil trenér Libor Žák a první muž klubu se ještě k jeho odchodu vrátil. „Vážím si jeho práce a dlouho jsem ho držel. Dva měsíce všechno klapalo, ale potom začaly vznikat rozpory mezi ním a hráči. Projevila se jeho vznět­livější povaha a hráči ho pře­stali brát. Limitovala ho i vět­ší vzdálenost ze Strakonic, kde bydlí. A když sám chtěl odejít, nemělo cenu čekat až po posledním kole. Máme ješ­tě naplánováno, že se sejde­me."

Kdo převezme mužstvo se zahájením zimní přípravy, je zatím velkým otazníkem. Jména od Jaroslav Ticháčka zatím nečekejte. „Je to ote­vřená záležitost. Příprava je už ale naplánována. Začíná­me trénovat 10. ledna a pří­pravné zápasy budou s muž­stvy druhé a třetí ligy. Žádný turnaj nehrajeme."

Domažlický fotbal není ale jen divizní áčko. „Naši žáci vedou krajský přebor a chce­me, aby hráli divizi, stejně ja­ko dorostenci. Béčko dospě­lých si vede v roli nováčka dobře v 1. A třídě a hrají tam většinou mladí hráči. To tu nikdy nebylo. Cílem je vycho­vat si dobrou generaci hráčů ve vlastním klubu," vysvětlu­je Jaroslav Ticháček.

Sám s vedením klubu pro to vytváří i kvalitní podmínky. „Máme k dispozici vlastní umělý trávník a v současné době probíhá rekonstrukce kabin a tribuny, kdy vznikne i restaurace. Vše bude stát dvanáct milionů korun a in­vestici hradí město. Jsme mu za to vděčni," dodal do­mažlický prezident.

Pavel Hochman