12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - Slavoj Řevnice 0:2 (0:1)

V posledním kole divizní skupiny A hostila doma Jiskra Domažlice celek z 12. místa tabulky, kterým byl Slavoj Řevnice. Jiskra měla o čtyři body více a tak byla favoritem zápasu. Svoji roli však bez útočníků Bahledy a Dochtora nezvládla a přes snahu a bojovný výkon nakonec skončila bez bodu, když neskórovala ani z pokutového kopu.

Po počátečním oťukávání se první ke střele dostal hostující Kunt, ale z úhlu zprava Mlezivu nepřekvapil. Hrálo se vyrovnaně, v 9. minutě si s Cihlářovým tr. kopem poradil Kudrna a na druhé straně srazili domácí centr Chrobáka na roh, který rozehrál zprava tentýž řevnický hráč, na míč nejvýše naskočil Bošanský a hlavou z malého vápna poprvé rozvlnil domácí síť – 0:1. Inkasovaný gól probudil domácí k větší aktivitě, ale Cihlářův tr. kop hosté odvrátili a na druhé straně se domácí nadvakrát ubránili po rohovém kopu Chrobáka. V 17. minutě se dostal ke střele zpoza šestnáctky domažlický Mužík, ale jen těsně minul pravou Kudrnovu tyč. Na druhé straně Kuntovu střelu zblokovali domácí zadáci a Mleziva míč zachytil. Ve 22. minutě ztratil Hulina míč, Horkavého střela se odrazila od domácích zadáků k Šefrnovi, který z 18 metrů domácí branku těsně přestřelil. O minutu později se na druhé straně dostal ke střele Hartl, ale jeho pokus zprava ze 17 metrů vytlačil Kudrna na roh. Ve 24. minutě odcentroval zprava domácí Strejc, míč hlavou tečoval Hartl, ale Kudrna byl na místě. O tři minuty později se do šance po Cihlářově rohovém kopu zprava dostal domažlický kapitán Bublík, ale jeho hlavičku z 6 metrů u vzdálenější tyče stačil Kudrna reflexivně vyrazit na roh. Ve 28. minutě zamířil volejem ze 23 metrů domácí Šácha metr vedle levé Kudrnovy tyče. Snahy domácích, kteří se stále více tlačili před řevnickou branku vyústily v závar před Kudrnou, zakončený Mužíkovým volejem nad branku a rohovým kopem Cihláře, po němž hostující gólman míč vyboxoval do bezpečí.

Jiskra vlétla na hřiště v úvodu druhého dějství jako uragán, ale hostující obrana byla velmi dobře organizována a do vyložených šancí je nepouštěla. Rohový kop a zblokovaný Bártův střelecký pokus proto bylo vše k čemu se domácí dostali. Hosté hráli ze zabezpečené obrany na brejky a Mleziva musel ven z branky aby pádem pod nohy Chrábaka zneškodnil rodící se tutovku Řevnic. V 55. minutě se po Mužíkově centru zleva dostal do slibné pozice Manowetz, ale zpracování míče mu trvalo o chvilku déle než bylo nutné a hosté se ubránili. Další útočné akce domácích skončily na neprostupné a zhuštěné obraně hostů a ti mohli v 57. minutě zužitkovat jeden z brejků, když Chrobák postupoval po centru sám na Mlezivu, ale ten jeho střelu ze 12 metrů výtečně zneškodnil. O dvě minuty později srazili hosté Hartlovu střelu na roh. Největší šanci na vyrovnání měli domácí v 64. minutě, kdy byl na hranici pokutového území faulován domažlický Bárta, míč si na značku pokutového kopu postavil Mužík, ale jeho nepříliš umístěnou střelu Kudrna vystihl a míč vyrazil. To byl asi rozhodující moment zápasu, protože o tři minuty později zakončil rychlý protiútok po levé straně řevnický Chrobák, centrem našel volného Bošanského, který volejem z 8 metrů nedal Mlezivovi šanci a zvýšil na 0:2. Domácí nepolevili v ofenzívních snahách, ale na dobře organizovanou a obětavě hrající obranu hostů recept nenašli. Dvacet minut před koncem se hosté po závaru před Kudrnou ubránili odkopem a naopak Chrobák měl blízko k další brance hostů, ale Mleziva včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. S blížícím se závěrem se na kopačky domácích vkrádala nervozita, vytrácela se myšlenka a hosté několikrát zahrozili, ale domácí zadáci se již zaskočit nenechali. Poslední nebezpečná situace před hostující brankou nastala v 89.minutě, kdy po Strejcově centru střílel Bublík z 10 metrů do bránícího soupeře a jeho následný pokus nůžkami vrátit míč do ohně před Kudrnu stačili řevničtí odvrátit.

Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 1:3, diváků: 260.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Šácha, Bublík, Cihlář – Černý, Hulina, Mužík, Bárta – Manowetz, Hartl. Trenéři: Wolf, Šámal, Ticháček.