10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Baník ze Zbůchu uhasil domažlickou Jiskru

Ve čtrnáctém kole Eurofootball I. A třídy zavítala rezerva domažlické Jiskry na půdu posledního celku tabulky Baníku Zbůch. Tabulkově to mělo být jednoznačné utkání, ale opak se ukázal pravdou.
Již začátek naznačoval, že se bude jednat o dobývání domácí obrany. Baníkovci hráli z velmi zajištěné obrany a dopředu se dostávali jen dlouhými nakopávanými míči. Jiskra se naopak snažila o kombinační hru, která se jí z počátku utkání vzhledem ke spoustě nepřesností nedařila. Když se hosté pomalu nadechovali k náporu, nacentrovali domácí míč do pokutového území, kde jej pohotově odkopl hostující Dufek do stojícího Aschenbrenera, od kterého se míč odrazil za záda Freie -1:0. Poté Jiskra začala stupňovat svůj tlak šancemi Leitla, Krakeše a Palucha, vše ale ukončil v 25. minutě rozhodčí Mazán, který vyloučil Leitla. Od té doby se na hřiště vkrádala nervozita na obou stranách, které vydatně pomáhal svými rozhodnutími hlavní sudí. Hosté sice oslabeni, ale přesto stále obléhali domácí branku. Paluch ve 40. minutě zahrával rohový kop, na hlavičku si nádherně naskočil Šmirkl a míč třepotající se pod břevnem domácí branky znamenal vyrovnání na 1:1. O chvilku později po vyrovnávací brance hosté polevili a minutu před koncem poločasu, po chybě ve středních obranných řadách se na branku řítil domácí Mrázek a uspěl - 2:1.
Do druhé části nastoupili hosté s odhodláním zvrátit pro ně velice nepříznivý výsledek. Domácí se však zatáhli ještě hlouběji než na začátku utkání a jen odkopávali míče daleko od své branky. Ve 49. minutě zatáhl míč po lajně hostující Rojt, nacentroval míč do pokutového území, kde domácí hráč nikým neatakován poslal ránu, kterou by mu musel závidět nejeden ligový hráč, do vlastní šibenice 2:2. Od té doby byl po zbytek utkání obraz hry takřka stejný. Hosté se tlačili do zaplněného domácího bloku, ti naopak využívali brejků do otevřené obrany soupeře a hlavní rozhodčí kupil chyby na obě strany, což opakovaně způsobovalo nevoli střídavě u domácích a hostujících fanoušků. Utkání však rozhodla 83. minuta, kdy hosté vystavili domácího Mrázka do ofsajdové pásti, což neviděl jen asistent na pomezí, a ten své sólo podruhé proměnil - 3:2. Nervózní konec utkání však již skóre nezměnil a domažlická rezerva si překvapivě neodvezla ani bod.