Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALV divizním derby ztratil Tachov dvoubrankový náskok

Magnetem předposledního podzimního kola fotbalové divize bylo derby mezi Tachovem a Domažlicemi.
Domácí vstoupili do utkání parádně. Už ve druhé minutě zavěsil Hudec míč pod břevno, a když Bezděk obešel gólmana hostů Mlezivu a přidal druhý gól, byli Chodové zralí na ručník. Dokázali se však zvednout. Ještě do přestávky Dochtor snížil a brzo po změně stran Zbyněk Černý vyrovnal na konečných 2:2. Navíc pár minut před koncem orazítkoval. Mifek tyč domácí svatyně.
„Věděli jsme, že to bude těžké. Dvaačtyřicet minut nám to vycházelo, hráli jsme dobře a vedli o dva góly. Zvrat přinesl první gól Domažlic do šatny. Druhá půle byla o proměněných šancích," říkal tachovský trenér Zdeněk Bečka. „Hosté potom dali další gól, my nikoliv. Bojovnost a nasazení jsme měli, sráží nás však individuální chyby. Musíme na tom pracovat, odstranit to nejde ze dne na den," vyvětloval kouč.
Jeho domažlický protějšek Libor Žák žehral na vstup týmu do utkání. „Ve druhé minutě inkasujeme gól a za chvíli jsme mohli dostat dva další. To jsou pořád stejné chyby. Potom jsme se zlepšili, dostávali se i do šancí a druhou půli jsme byli lepší. Kdybychom nezaspali začátek, museli jsme vyhrát," litoval trenér.
Přestože jsou Chodové v horní polovině tabulky, Žák u mužstva zřejmě skončí.
„Téměř jistě nebudu v Domažlicích pokračovat," prohlásil. „Pravidla dohodnutá před začátkem mého působení by se měla dodržovat stále, a to se neděje," pokračoval Žák. „Navíc dojíždět čtyřikrát týdně devadesát kilometrů také nejde dlouho a já mám trenérskou nabídku z Rakouska," doplnil trenér.
Derby v Tachově bylo možná jeho posledním zápasem na domažlické lavičce. „Víme o záměru Žáka, ale kdy skončí, rozhodne správní rada klubu. Je možné, že ho nepustíme na lavičku už ani v sobotním utkání s Řevnicemi," říkal Jaroslav Ticháček, prezident Domažlic.
Pavel Hochman