10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Baník si uřízl pořádnou ostudu

Stříbro - Puma krajský přebor: Stříbrští i přes prohru se Slavojem Koloveč 0:5 zůstávají první.

Fotbalisté Baníku dostali na Palacké „bůra“ a dohrávali utkání pouze v devíti. Slavoj Koloveč slavil vítězství nad lídrem tabulky. První poločas přitom nasvědčoval vyrovnané taktické bitvě, kterou rozhodne jedna branka.

Už ve čtvrté minutě využil zaváhání kolovečské obrany Dyk, předložil míč nabíhajícímu Komárkovi, který tísněn obráncem hostů mířil vedle. Na druhé straně se přes stříbrské obránce proháčkoval Bittengl a Matějka musel pohotovým zákrokem odvracet alespoň na roh. Domácí gólman podržel svůj tým i v 18. minutě, když se z dálky napřáhl Kliment a Matějka vytěsnil míč nad břevno. Ve 28. minutě se k míči lacino dostal Milota, našel osamoceného Šperla, který však ve vyložené šanci mířil vysoko nad domácí branku. Ve 40. minutě byli hosté blízko k vedoucímu gólu, ale závar pře brankou Baníku nevyužili. Z následného protiútoku mohli těžit domácí, ale Vachtlova střela neprošla přes obranný val hostů a následná dorážka Pelána se nevešla mezi tyče. Když už se zdálo, že budou oba týmy ocházet do šatny za bezgólového stavu, utekl stříbrským obráncům Černohorský. Jeho střelu Matějka neudržel a v následném závaru se nejlépe zorientoval Bittengl – 0:1.

V úvodu druhého poločasu musela obrana Kolovče na poslední chvíli hasit šanci Komárka, kterého vyslal Dyk. Bohužel to byla poslední spolupráce obou stříbrských hráčů, protože v 57. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Dyk. Hosté tak měli výhodu přesilové hry. Paradoxně to však byli domácí, kteří mohli vyrovnat. Šaman poslal do úniku Komárka, kterého tváří tvář vychytal v 61. minutě Janča. O minutu později zahrál hostující útočník před brankou Baníku rukou, což však rozhodčí neviděl. Vzápětí však velmi dobře viděl kontakt míče s rukou Demjana a nařídil pokutový kop a Šperl se nemýlil – 0:2. Když přidal v 70. minutě Kliment třetí branku hostů a domácí Jareš viděl v 73. minutě rovnou červenou kartu, bylo po zápase. Do konce utkání přidali ještě Duchoň a Šperl další branky a zcela završili prohru domácího týmu. A jak viděl utkání trenér domácích Jaroslav Lorenc? „Utkání rozhodly dva klíčové momenty. První poločas byl vyrovnaný, ale bohužel si necháme dát hloupý gól do šatny a nevyužijeme stoprocentní šanci k vyrovnání. Poté ještě po dvou nesmyslných vyloučení jsme se samozřejmě už nemohli dostat do hry.“

B. Stříbro – Sj. Koloveč 0:5. Poločas: 0:1. Branky: 63. a 85. Šperl, 45. J. Bittengl, 70. Klimeš, 82. Duchoň. Rozhodčí: Tyc. ŽK: 3:2. ČK: 2:0 (54. Dyk, 70. Jareš). Diváků: 300.

BANÍK: Matějka – Bastl (60. Kertis), Hřebík, Demjan, Jareš, Petraška, Pelán, Šaman, Komárek, Dyk, Čížek.