11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

J. Domažlice B - SKP Okula Nýrsko 0:1 (0:1)

Rezerva Jiskry Domažlice nastupovala v 11. kole na domácím trávníku proti SKP Okule Nýrsko v roli favorita, ale vůbec ji nezvládla a po devadesáti minutách, ve kterých díky střelecké sterilitě nedokázala překonat brankáře Vaverku, ztratila zcela překvapivě všechny body. Na mužstvu se projevuje nesehranost, pramenící ze stále se měnící sestavy, v mužstvu je hodně individualit, ale nikdo z hráčů nedokáže hře vtisknout herní systém, který by na soupeře z dolní poloviny tabulky platil a tak po dobrém startu soutěže mužstvo stále více ztrácí na špici tabulky.

Hned v úvodní minutě se do šance dostal domácí Herák, ale zbytečně brzy vystřelil a ze 17 metrů minul nýrskou branku. V 10. minutě po Janečkově rohovém kopu hlavičkoval v pádu Vísner z deseti metrů vedle pravé tyče nýrské branky. Po čtvrthodině zamířil zprava z tr. kopu domácí Janeček těsně nad soupeřovu branku. Hosté postupně iniciativu domácích eliminovali a brankář Bratanič musel ven z branky, aby sebral míč před nabíhajícím Šteinerem. Ve 23. minutě vystrašil domácího gólmana střelou ze 30 metrů Presl, ale Bratanič míč vytlačil na roh. Poté na Pavlíčkův centr zleva nedoskočil Bočan a tr. kop Janečka skončil nad nýrskou brankou. Po sraženém Herákově centru rozehrál rohový kop zprava Janeček, ale Mašek míč u bližší tyče usměrnil vedle. Když pak na Janečkův tr. kop nedoskočil Bočan, postavil si ve 44. minutě míč k tr. kopu hostující Kalivoda a zprava ze 25 metrů překvapil střelou ke vzdálenější tyči domácího brankáře Brataniče – 0:1.

Míč do šatny domácí zaskočil, přesto ale byli i ve druhém poločasu mírně aktivnější, jenže na dobře hrající nýrskou obranu nevyzráli. V 53. minutě si Vaverka poradil s Janečkovým tr. kopem a na druhé straně zamířil volejem z 18 metrů vedle pravé Brataničovy tyče Presl. Po hodině hry se do šance po Hartlově centru dostal Janeček, ale v tísni mířil volejem v pádu z deseti metrů vedle. Domácí ve snaze o zvrat v zápasu se stále více hnali do útoku, ale když už se v 64. minutě po Hartlově vysunutí dostal do brejku Janeček, zakončil akci střelou ze 14 metrů, se kterou si nadvakrát Vaverka poradil. V 70. minutě se hosté ubránili i velkému závaru před svojí brankou, kdy zprava z 10 metrů domácí opakovaně stříleli jen do těl obětavě bránících nýrských hráčů. Poté neuspěl ani domácí Janeček a Mašek mířil ze 23 metrů nad branku Nýrska. V 78. minutě měl po Hartlově vysunutí vyrovnání na kopačkách aktivní Janeček, který šel sám na Vaverku, ale ten jeho střelu ze 12 metrů výtečně vyrazil. Pět minut před koncem neunesl vývoj zápasu domácí Mašek a za sražení soupeře bez míče viděl rovnou červenou kartu. Další velkou šanci na vyrovnání měli domácí v 90. minutě, kdy šel na Vaverku neatakovaný Hartl, ale jeho střelu ze 14 metrů vyrazil výborný nýrský brankář k Herákovi, jehož volej z šestnáctky byl příliš vysoký. V nastaveném čase opustil trávník po druhé žluté kartě i hostující Kadlec. Když hosté přestáli i další velký závar před Vaverkou, mohli po konečném hvizdu rozhodčího Havla slavit tři body.

Sestava Jiskry B: Bratanič – Dufek, Strejc, Ferra (61. Paluch), Pavlíček – Bočan (55. Hartl), Vísner, Šámal (75. Kubica), Janeček – Herák, Mašek. Trenér: Ivan Rybár.