14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice - Malše Roudné 2:1 (2:1)

V 11. kole divizní skupiny A hostili hráči Jiskry Domažlic celek z jihu Čech - Malše Roudné. Postavení v tabulce a domácí prostředí pasovalo do role mírného favorita Jiskru, ale na to se domácí příliš nespoléhali. V pohledném zápasu měli trochu víc aktivity a nakonec těsně, ale zaslouženě vyhráli.

Úvod zápasu patřil domácím a v 5. minutě měl s tr. kopem Mužíka hostující brankář Kerl plné ruce práce, aby nakonec míč zachytil. O pouhou minutu později si míč k tr. kopu postavil napravo 25 metrů od branky domácí Cihlář a zatočil jej ke vzdálenější tyči překvapeného hostujícího gólmana - 1:0. Po obdržené brance se začali osmělovat i hosté, ale s jejich centry si obrana Jiskry v čele s Mlezivou vždy poradila. Ve 12. minutě zamířil po Mužíkově tr. kopu hlavou z malého vápna Cihlář nad Kerlovu branku a o čtyři minuty později měl na kopačce tutovku Bahleda, jemuž naservíroval míč zleva Bárta, neatakovaný útočník domácích však volejem z 8 metrů zamířil do země a odražený míč skončil vedle levé Kerlovy tyče. Soupeř postupně hru vyrovnal, ve 24. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Šimánek našel nabíhajícího Šafránka, jehož hlavička sice skončila na břevně, ale vše zastavil odpískaný ofsajd. Jen o minutu později se však hosté dočkali vyrovnání, když Šafránek vysunul Leštinu, který tváří v tvář Mlezivovi střelou z 16 metrů srovnal na 1:1. Pouhé dvě minuty trvala radost hostů, protože už ve 27. minutě putoval míč po ose Mužík-Bublík k nabíhajícímu Černému, který v pádu zprava z 15 metrů zamířil pod břevno Kerlovy branky - 2:1. Ve 31. minutě napřáhl hostující Gondek, ale z 25 metrů jen těsně minul levou Mlezivovu tyč. O čtyři minuty později domácí zadáci srazili na roh Pintérův pokus ze střední vzdálenosti a po jeho rozehrání vznikla před domácí brankou nepřehledná situace, kterou však domažličtí zvládli. Pět minut před obrátkou zamířil hostující Nohava nad domácí branku a když se pak hosté po Bártově centru zleva ubránili při závaru před Kerlem, bylo to v první půli vše.

Samotný úvod druhého poločasu patřil hostům, ale vytěžili z něj jen tr. kop Pintéra a následný roh. V 53. minutě unikl po pravé straně domácí Dochtor, centrem našel nehlídaného Hulinu, ale ten na zpracování potřeboval o sekundu víc času než bylo nutné a tak jeho následnou střelu ze 12 metrů stačili hosté srazit na roh. V 56. minutě rozehrál Cihlář rohový kop zprava, míč od vzdálenější tyče vrátil hlavou do pole Bublík, ale nehlídaný Bahleda svoji tutovku zazdil střelou z 8 metrů nad Kerlovu branku. Obě mužstva se snažila o ztečení soupeřovy branky, ale defenzívu soupeře se jim překonat nepodařilo. V 73. minutě se pěkně uvolnil hostující Havelka, ale jeho střelu zleva ze 17 metrů Mleziva vyrazil. O tři minuty později se hosté ubránili při závaru před svojí brankou odkopem a totéž se podařilo domácím o tři minuty později, když vznikla nepřehledná situace před Mlezivou. V 83. minutě trefil domažlický Cihlář z rohového kopu zprava zadní část břevna Kerlovy branky a na druhé straně stačili Havelkův pokus zleva domácí zadáci odvrátit. Poslední velká šance přišla v 84. minutě, kdy míč zatáhl domácí Bárta, našel nabíhajícího Hartla, který však střelou zleva ze 14 metrů trefil jen tělo vybíhajícího brankáře Kerla. Když si pak na druhé straně s pokusem Horního poradil Mleziva a střela hostujícího Pintéra skončila vedle, bylo to v zápasu vše.

Branky: 6. Cihlář, 27. Černý - 25. Leština. Rozhodčí: Kučka, ŽK: 3:3, diváků: 250.

Sestava Jiskry: Mleziva - Mifek (38. Leitl), Bublík, Šácha, Cihlář - Černý, Mužík, Hulina, Bárta - Dochtor (88. Herák), Bahleda (62. Hartl). Trenér: Libor Žák.