17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

SK Strakonice - J. Domažlice 1:0 (0:0)

Strakonický stadion na Křemelce byl dějištěm 10. kola divizní skupiny A, v němž domácí patnáctý SK Strakonice hostil šestou Jiskru Domažlice.
Strakonice – Domažlice 1:0 (0:0)
Domácím patřil úvod zápasu, Hajduškova hlavička skončila v náruči gólmana Mlezivy, chvíli poté Káníkův centr olízl břevno hostující branky. Jedním z rozhodujících momentů utkání bylo vyloučení obránce Jakuba Strejce, které přišlo už ve 30. minutě za stažení útočníka Červenky. I v oslabení Jiskra chtěla být aktivní a do konce první půle si vytvořila i šance, které zůstaly nevyužity.
I po přestávce hrála Jiskra v deseti s domácími vyrovnanou partii. Strakonice hrozily z brejků. Hovorka ani Červenka však neuspěli. Útočník Červenka byl i u dalšího velmi sporného momentu zápasu. Káníkův centr z trestného kopu z poloviny hřiště Mleziva pohodlně kryl, ale před ním upadl právě Červenka a rozhodčí nařídil penaltu k úžasu domácích i hostujících diváků. S tou si s přehledem poradil Káník, když poslal míč k pravé tyči Mlezivovy branky. Závěr utkání patřil hostům, mohli odvézt bod, do největší šance se dostal vystřídavší Leitl, ale z dobré pozice přestřelil, podobně jako chvíli před ním Bahleda či Bárta, jehož pokus vykopávali domácí obránci z brankové čáry. I domácí nakonec dohráli v deseti, když po druhé žluté kartě byl v 80. minutě vyloučen Hajdušek.
Vzhledem ke zkušenostem z domácích utkání strakonického týmu Jiskra Domažlice požádala ČMFS o pořízení vlastního videozáznamu. Pořadatel utkání však určil hostům pro natáčení nevyhovující místo v rohu hrací plochy. „To, čeho jsme se obávali, se naplnilo. Trojice rozhodčích řídila utkání zcela tendenčně a Jiskra Domažlice bude podávat oficiální protest k příslušným orgánům ČMFS," řekl sportovní ředitel Jiskry Rudolf Špoták. „Do Strakonic jsme jeli s cílem bodovat, to se nám nepovedlo. Přibrzdilo nás přísné vyloučení Strejce. Snažili jsme se do přestávky udržet čisté konto, to se podařilo. Ve druhém poločase jsme spoléhali na brejky, domácím patřila desetiminutovka, kdy si vytvořili šance. Pak přišla sporná penalta. Bohužel jsme neproměnili tři slibné šance v závěru," uvedl po zápase zklamaný kapitán domácích Michal Bublík. (poj,tau)

Jiskra Domažlice: Mleziva - Strejc, Bublík, Šácha, Cihlář - Mifek (70. Leitl, Mužík, Hulina, Bárta - Dochtor (75. Manowetz), Bahleda. Trenér: Libor Žák.

SK Strakonice: Kučera - Hajdušek, Legdan, Brozman (9. Brom), Roučka - Hanzlík, Zedník (83. Cibulka), Bambule, P. Káník - Hovorka (61. Říský), Červenka. Rozhodčí: Blažej, Vlasjuk, Prokeš. Delegát: Hamouz, Diváků: 135. ŽK: 2:2, ČK: 1:1.