14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dynamo udrželo neporazitelnost i po Postřekovu

Osm zápasů, osm vítězství, to je bilance fotbalistů Dynama Horšovský Týn v letošní I. B třídě. Horšovskotýnští tentokrát zavítali na 'horkou' půdu Postřekova a ačkoli od 40. minuty hráli bez vyloučeného Podaného, odvezli si tři body za výhru 2:1. V prvním poločase skóroval Šindelář, na začátku druhé půle na rozdíl dvou gólů upravil Beneš. Domácí dokázali snížit zásluhou Poláka.
Postřekov - H.Týn 1:2 (0:1)
Oba týmy začaly aktivně, ale s rostoucím časem se začala projevovat herní převaha hostů. V úvodu zahrozil domácí Vaněk, ale mířil vedle.
Na druhé straně střílel nad Kohelovu branku Podaný. Chvíli nato kryl hlavičku Beneše domácí gólman. Ve 20. minutě běžel sám na Kohela Barták, ale jeho střela těsně minula pravou tyč branky Postřekova. Ve stejné minutě se zranil hrající trenér hostů Kopřiva a nahradil jej Cihlář. Minutu poté měl šanci hostující Beneš, ale Kohel jeho pokus vyrazil na roh. Fotbalisté Dynama se začali víc tlačit před domácí branku a po půlhodině hry se dočkali gólu. Po rohu překonal Radek Šindelář hlavou Kohela - 0:1. O dalších deset minut později uviděl hostující Podaný červenou kartu za urážku rozhodčího. Minutu nato měl gól na kopačce Jiráň, domácí však podržel Kohel. Dynamu vyšel úvod druhé půle. Po pěti minutách hry putoval míč po ose Martin Věneček - Jiráň - Šindelář k Pavlu Benešovi, který prostřelil vybíhajícího gólmana - 0:2. Pět minut nato měl velkou šanci postřekovský Polák, ale jeho pokus Petr Věneček vyrazil a před dobíhajícím Bučkem obránci míč odkopli. Chvíli poté hosté faulovali pronikajícího Poláka, ale píšťalka sudího zůstala němá. V 65. minutě napřáhl z 25 metrů Kruml, ale Věneček jeho pokus vyrazil. Brankář Dynama byl pozorný i o tři minuty později po průniku Závodného a následné střele Vaňka. Na druhé straně běžel z levé strany sám Jiráň, ale Kohel předvedl další bravurní zákrok. Z následného protiútoku Polák prostřelil Věnečka - 1:2. Domácí se poté snažili o vyrovnání. Oba týmy si vytvořily šance, ale gólmani předvedli bravurní zákroky, a tak hosté hrající o deseti těsný náskok udrželi.
„První poločas jsme měli více ze hry, bohužel jsme neproměnili šance. Domácí podržel brankář. V závěru první půle se nechal zbytečně "za kecy" vyloučit Podaný a my dohrávali o deseti. Přesto jsme přidali druhý gól. Domácí poté bojovali, ale i nás podržel gólman. Jsme rádi, že jsme zvítězili a udrželi neporazitelnost," neskrýval radost ze zisku tří bodů hráč Dynama František Cihlář.
Postřekov: Kohel - Zdráhal (70. Tauer Jiří), Janeček, Vavřík, Beroušek, Kruml, Královec "Paša", Vaněk, Závodný, Polák a Buček. Trenér: Petr Polák.
H.Týn: Petr Věneček - Radek Šindelář, Komárek, Beránek, Martin Věneček (60. Spiegel) - Tomáš Šindelář, Jiráň, Barták, Kopřiva (20. Cihlář) - Podaný a Beneš (80. Šperp. Trenér: Luděk Kopřiva.