12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Chodov: Derby nabídlo spíš boj

Chodov - I přes dvě rychlé branky v úvodu zápasu hrály v derby Chodova s Klenčím hlavní roli defenzivy!

Málo fotbalové krásy, spíše urputný boj, nabídlo sobotní derby I. B třídy v Chodově, kam zavítalo Klenčí. Soupeři, kteří před sezonou jednali o možném spojení, se nakonec rozešli smírně.

Chodov – Klenčí 1:1 (1:1)

Už úvodní minuty zápasu napověděly, že asi 150 diváků neuvidí ofenzivní galapředstavení. Derby nechtěl nikdo prohrát. „Oba týmy plnily pokyny trenérů. Hrálo se ze zajištěných obran, hlavní bylo neinkasovat,“ řekl trenér Tatranu Juraj Zimprich. Ze hry ze zabezpečených obran vyplývalo množství nakopávaných míčů a nepřesností. O něco aktivnější Chodov několikrát zahrozil, někdejší spoluhráče „zlobil“ zejména Kuboušek. Unikajícího Fischera zase zastavil praporek pomezního. Klenčí bylo nebezpečné hlavně po své pravé straně, odkud po únicích mířilo do vápna několik centrů a připrávek. V 10. minutě ale z dálky napřáhl Ivan Hromník a prostřelil Staviarského v bráně Chodova – 0:1. O pouhé dvě minuty později odpověděli Chodovští, přesný centr za obranu našel Fischera a ten se střelou do protipohybu brankáře nemýlil – 1:1.

I druhý poločas nabídl hru na jistotu, až v závěru utkání měli šance domácí, ale Pfeifer ani Kuboušek nedali. „Z toho co máme k dispozici, to byl optimální výkon. Z bodu radost nemám, ale nikdo se nezranil a po třech týdnech se vrátil Honza Pfeifer,“ dodává kouč Chodova. Jeho protějšek byl s bodem ´z venku´ spokojen. „Nebylo to moc pohledné utkání,“ přiznal trenér Klenčí Miroslav Moravec. „Začalo se sympaticky gólem, po zbytečné vyrovnávací brance to byla spíše snaha neinkasovat,“ hodnotil Moravec a vyzdvihl výkon gólmana. „Bylo těžké něčím překvapit soupeře, někteří jejich hráči vloni hráli za Klenčí. Kluci se navzájem dobře znají.“

Ještě před sezonou se uvažovalo o spojení obou týmů. „Když už to bylo tak rozjednané, asi se to mělo dotáhnout do konce. Ale od toho tu jsou jiní. Na střídání máme dva hráče, problémy s kádrem má i Klenčí, kde je pět kluků zraněných,“ míní předstoper Chodova Petr Holar, který za Klenčí vloni nastupoval. Derby pro něj opepřil fakt, že v týmu soupeře hrál jeho bratr.

Sestava Chodov: Staviarský – Veselý, Kuboušek, Pfeifer Jan, Chmelík – Pfeifer ml., Fischer, Holar, Pfeifer st. – Paidar, Kobes. Trenér: J. Zimprich.
Sestava Klenčí: Sokol – Osvald, Holar M., Hromník T., Čech – Hula, Franek, Vejmelka, Hromník I., – Macht, Toth. Trenér: M. Moravec.