Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALHráče Slavoje už trénoval nový kouč

Koloveč - Fotbalisté Slavoje Koloveč absolvovali první tréninky pod vedením nového trenéra. Tím se v polovině minulého týdne stal Ivan Kovács, kouč se zkušenostmi z Vejprnic, Klatov, Doubravky a z prvoligové Viktorie Plzeň.
 
NOVÝ TRENÉR V KOLOVČI. Umístění Slavoje ve spodní části tabulky přiměla vedení klubu angažovat trenéra Ivana Kovácse (vpravo).
Autor: Deník/ Václav Tauer

Před nedělním utkáním s Vejprnicemi má devátému týmu Puma krajského přeboru pomoci s posunem do vyšších pater tabulky. „O konkrétním umístění při jednání s panem Lucákem řeč nebyla. Ale je jasné, že v Kolovči mají jiné představy, než je nynější devátá příčka,“ řekl Kovács.

K dispozici má tým, který dosud pod vedením hrajícího trenéra Martina Bittengla prohrál vyjma zápasu s Rozvadovem pouze s aspiranty na postup z horních příček tabulky. A těžko říct, jak by dopadl zápas v Rokycanech (4:3), kdyby rozhodčí hostům nedal devět žlutých a jednu červenou kartu, zatímco domácím ani jednu. „Kluci mají snahu, z čehož ale pramení i nervozita a chyby. Za dva tréninky toho moc změnit nejde, takže jsme se pokusili hráče hlavně nabudit, aby se psychicky zvedli a hráli, co v nich je a na co ve skutečnosti mají,“ prozradil po pátečním tréninku.

Kovács, který ve Viktorii spolupracoval s trenérem Radou, má klubu pomoci i s rozhodováním, kudy se bude fotbal v Kolovči dál ubírat. „Je otázka, zda by měl dál působit v krajském přeboru a vychovávat kluky z okolí, nebo by se měl za rok za dva pokusit o postup do vyšší soutěže. Mezi divizí a krajským přeborem je však obrovský rozdíl, takže by se budování mužstva neobešlo bez příchodu nových hráčů,“ přiblížil Kovács úkol zmapovat možnosti mužstva ve svém novém působišti.

Velezkušený kouč povede Slavoj Koloveč až do konce podzimní části. „Pak si s vedením klubu sedneme a řekneme si, co dál,“ dodal.

Autor:
Václav Tauer