15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Staňkov porazil třetí Zbiroh

Staňkov - Dokonalý obrat se v I. A třídě podařil poslednímu celku tabulky Staňkovu. Domácím vstup do utkání se třetím týmem ze Zbiroha nevyšel a brzy prohrávali 0:2. Po přestávce se ale k radosti asi osmdesáti domácích diváků na hřiště povedl zvrat.

Staňkov – Zbiroh 3:2 (0:2)
Již ve 4. minutě se hosté zásluhou Bystřického dostali do vedení – 0:1. Poté se hra vyrovnala a do dobrých šancí se dostávala obě mužstva. Byli to však hosté, kteří je dokázali využít. Ve 21. minutě došlo k přečíslení a Sklenář se nemýlil – 0:2.

Dvěma brankami otřesený Staňkov dohrál poločas s cílem neinkasovat. Do druhé půle ale domácí vstoupili bojovně. „Podařilo se nám včas napadat soupeře, ten začal dělat chyby a my si vytvářeli šance, které se nám konečně dařilo také proměňovat,“ chválí hráče trenér Zdeněk Zahoř. V 70. minutě se po přihrávce Janečka dostal míč k osamocenému Dolejšovi a ten snížil na 1:2. O sedm minut později se míč dostal po souhře opět k Dolejšovi, který sám proti brankáři pěknou střelou vyrovnal – 2:2.

Staňkov ožil a dál si vytvářel řadu zajímavých šancí. V 81. minutě zajel ostrým skluzem hostující hráč do Janky a uviděl červenou kartu. Když už vypadalo, že utkání skončí remízou, střídající L. Zahoř poslal z levé strany do šestnáctky centr, který si zpracoval Zbyněk Bočan, prošel do vápna, udělal kličku gólmanovi hostů a Staňkovu zajistil tři veledůležité body – 3:2. Soupeř oslabený o jednoho hráče vyloučeného za dvě žluté karty se na odpověď nezmohl.

Sestava Staňkov: Jánský - Hrach, Tolar, Vyskot, Král - Šmrha (46. L. Zahoř), Kukla, Janka, Janeček (80. Morkes) - Bočan, Dolejš. Trenér: Zdeněk Zahoř. Branky: 70. a 76. Dolejš, 88. Bočan – 4. Bystřický, 21. Sklenář; ŽK: 1:4; ČK: 0:1, Diváků: 80. Rozhodčí: Malinčák.