Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaňkov nakonec na bod nedosáhl.

I když jen „s odře­nýma ušima“ dosáhli v sobotu fotbalisté Jiskry Domažlice "povinného" vítězství v okres­ním deby se Staňkovem a díky tříbodovému zisku se udrželi v čele tabulky krajského přebo­ru. O bod za nimi zůstává Měs­to Touškov, které doma udo­lalo čtvrté Chanovice.
 
Domažlice-Staňkov   2:1 (1:0)
Zápas se od začátku vyvíjel podle očekávaného scénáře. Zatímco domácí se snažili úto­čit, hosté se soustředili zejmé­na na obranu. A ta dokázala dlouho odolávat. Domácí se sice snažili a měli územní pře­vahu, první vážnější šance ale přišla až ve 22. minutě. A byla gólová. Strejcův aut prodloužil Schötterl a Mach zamířil přesně k pravé tyči.
Už minutu nato pronikl až do vápna Mifek, ale po zákro­ku obránců se penalta nepís­kala. O chvíli později po Šáma­lově rohu staňkovský gólman Jánský vyboxoval míč jen na hlavu Macha, ten ale mířil těsně nad. Poločas tak skončil nejtěšnějším vedením domá­cího favorita.
Také ve druhé půli hosté za­čali defenzivně a čekali na chybu soupeře, který se po  přestávce navíc jen pomalu dostával do očekávaného tla­ku. A výsledkem bylo vyrov­nání. Zaváhání domažlické obrany se Staňkované dočkali v 58. minutě, kdy si po dlou­hém pasu gólmana Jánského domácí stoper Tesař pomohl odstrčením nabíhajícího Jan­ky. Trhlík pak tečovanou stře­lou z trestného kopu zaskočil bezmocného Pejsara v do­mažlické svatyni -1:1.
Inkasovaný gól Jiskru na chvíli ochromil, ale týmu pak pomohlo střídání. Domažliča­né opět ovládli střed pole a často vyráželi ke zteči. Ale po­kusy Šámala či Kotlana vede­ní Jiskře nevrátily. Velmi blízko gólu byl y 76. minutě Šot, ale jeho dělovku zastavilo břevno. Vzápětí stejný hráč po Černého průniku hlavičkoval těsně nad. Neujaly se ani vy­dařené trestné kopy Šámala či únik Kohouta. Tři body tak týmu zajistil až v 88. minutě znovu nejlepší hráč domácích Mach, který z trestného kopu vyslal nechy­tatelnou ránu k tyči a gólman Jánský podruhé kapituloval. Přesto byl zaslouženě označen za nejlepšího hráče hostů.
Domažlice: Pejsar - Strejc, Tesař, Rejthar, Váchal - Černý (89. Jane­ček), Šámal, Mach, Mifek (76. Ko­hout) - Schötterl (56. Kotlan) , M.Šot. Trenéři Moravec, Kuželka.
Staňkov: Jánský - Štverka, Gust, Regál, Doležal - Janka, Trhlík, Ře­háček (52. Russ), Hónig - Dolejš (78. Hadrava), Hrach. Trenér Šindler.
Rozhodčí Kořínek - Křen, Kubec. delegát Krutina, ŽK 3:3, 650 diváků.
„Před zápasem bych takhle těsný výsledek bral, karty byly rozdané jasně," říkal při od­chodu do šaten staňkovský trenér Vojtěch Šindler s tím, že je výsledkem zklamaný. „Čekal jsem od Jiskry, že se o vítězství více porve. Očekáva­ný tlak ale dlouho nepřicházel a my jsme získali půdu pod nohama. A nebýt několika standardních situací, domácí by si asi šance nevytvořili."
Dvěma góly se v zápase blýs­kl Přemysl Mach. „Bylo to těžký. Soupeř to zabednil a my jsme nehráli moc dobře," řekl střelec, který se stručně vrátil i k nádherné vítězné střele. „Šámal mě tam pustil, a tak jsem dal góla.“
Čtyři kola před koncem sou­těže tak má Jiskra stále nakro­čeno k celkovému prvenství v krajském přeboru. Příští tý­den zamíří netradičně v neděli dopoledne do Klatov k souboji s tamní rezervou, zatímco nej­větší konkurent z Města Touš­kov pojede do Horní Břízy.