17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Baník načal Kožíšek z penalty

Stříbro - Puma krajský přebor: Fotbalisté Stříbra utrpěli doma debakl s Horní Břízou 2:6

Lídr soutěže B. Stříbro musel v Puma krajském přeboru spolknout velmi hořkou pilulku v podobě prohry s Horní Břízou 2:6.

Stříbrští fotbalisté zaspali hned úvod utkání. Ve třetí minutě se proháčkoval do pokutového území Baníku Kožíšek, byl sražen a nařízený pokutový kop sám proměnil – 0:1. O dvě minuty později našel Paukner úplně volného Chocholatého, jehož střelu však Kos skvěle vyrazil na roh. Hosté se poté usadili na dlouhé minuty před brankou Baníku a svůj úvodní tlak korunovali ve 14. minutě. Vrla poslal z dálky lehký míč na branku domácích, Hřebík jej netrefil, Kos také ne a hosté lacině zvýšili na 0:2. Na rozdíl tří branek mohl ve 20. minutě po pasu Chocholatého zvýšit Kožíšek, ale ve vyložené šanci netrefil branku. Z první vážnější akce vytěžili domácí fotbalisté kontaktní gól. Pelánovu dělovku vyrazil brankář hostů Mizera jen před dobíhajícího Čížka, který se nemýlil – 1:2. Hosté však byli i nadále nebezpečnější. Po přímém kopu Schveinerta se sám před Kosem ocitl Chocholatý, ale nedokázal míč usměrnit mezi tyče. Když už se zdálo, že domácí udrží pouze jednobrankové manko, vyrobila obrana Baníku další hrubku. Špatným odkopem ve 45. minutě darovali míč Pauknerovi, který chladnokrevně zakončil – 1:3.
Po přestávce se obraz hry nezměnil. Ve 49. minutě se k míči dostal Vrla a jeho střela ze třiceti metrů opět skončila v domácí síti – 1:4. I další chybu domácích hosté gólově potrestali. Paukner lehce získal míč, před brankou našel Schveinerta, který pohodlně zvýšil na 1:5. Jednu z mála zakončených akcí předvedli domácí v 65. minutě, ale Demjanovi scházela přesnost. V 79. minutě se znovu radovali hosté. Střídající Vacek vymetl šibenici domácí branky a hosté zvýšili na hrozivých 1:6. Pohlednou kombinační akci hostů v 84. minutě zakončil Dohrmann jen da náruče domácí gólmana. V 90. minutě alespoň kosmeticky upravil výsledek Demjan.

B. Stříbro – ZKZ Horní Bříza 2:6. Poločas: 1:3. Branky: 23. Čížek, 90. Demjan – 4. Kožíšek (PK), 14. a 49. Vrla, 43. Paukner, 60. Schveinert, 79. Vacek. Rozhodčí: Štokl. ŽK: 0:2. Diváků: 300.

STŘÍBRO: Kos – Vachtl (60. Florus), Hřebík, Demjan, Jareš, Pelán, Šaman, Kertys (72. Hodaň), Komárek, Čížek, Bastl (46. Florus).