15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jiskra Domažlice - Bohemians Praha B 4:2 (2:1)

V 7. Kole divizní skupiny A hostila domažlická Jiskra po dvou zápasech venku ambiciozní celek Bohemians Praha 1905 B, který byl se 12 body na 4. místě tabulky. Jiskra s 9 body patřilo 8. místo a favoritem zápasu nebyla. Přesto však dobrou hrou dokázala využít domácí prostředí, když byla většinu zápasu aktivnější a připsala si zaslouženě tři body.
Prvních dvacet minut převzala iniciativu domažlická Jiskra a hned ve 2. minutě byla blízko vedoucí branky, když Manowetzově střele z šestnáctky tečoval hostující Kolísek míč do břevna vlastní branky, ale ten se odrazil zpět do pole a hosté jej odkopli. O tři minuty později se pěkně uvolnil domácí Leitl, ale jeho ostrý centr stačili hosté odvrátit na roh. Když pak v 10. minutě těsně nedosáhl na Manowetzův centr zleva nabíhající Bahleda, dostal se po míči s hloubi pole do vyložené šance na druhé straně Bartek, ale jeho střelu ze 12 metrů Mleziva výtečně nadvakrát zneškodnil. Když si s tr. kopem Cihláře poradil hostující brankář Marek a Bahledova střela byla sražena, přišla 17. minuta kdy domácí Bárta nacentroval zleva, míč přiťukl Dochtor k Bahledovi, který se uvolnil a střelou z 15 metrů k levé Markově tyči otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později rozehrál tr. kop Bublík nad pražskou branku a Mužíkův rohový kop skončil v rukavicích gólmana Bohemians. Hosté se postupně stále více dostávali do hry, ale centr Květoně i střela Slezáka skončily na tělech domácích zadáků. Ve 28. minutě rozehrál tr. kop domácí Mužík, na míč nejlépe naskočil Bublík, ale z malého vápna jen těsně minul levou Markovu tyč. Po půlhodině hry si svoji slabou chvilku vybral domažlický brankář Mleziva, který nejprve výkopem namazal hostujícímu Adamovi, který si míč narazil s Bartkem a vzápětí nachytal domácího gólmana na švestkách, když jej ze středového kruhu perfektně přeloboval – 1:1. V této fázi zápasu se hrálo vyrovnaně, ale Strejcův volej ze 20 metrů skončil kousek vedle pražské branky a na druhé straně napřáhl ze 25 metrů Augustín a Mleziva s námahou vyrazil míč na roh. Ten rozehrál Pavlík, ale s hlavičkou Bartka si Mleziva poradil. Deset minut před obrátkou našel Bahleda zleva u vzdálenější tyče domácího Leitla, jeho centr přuťukl Mužík zpět na Monowetze, ten si udělal kličku a střelou z šestnáctky, kterou otřel o pravou Markovu tyč, poslal domácí opět do vedení – 2:1. Branka domácí opět „nakopla“ a ti měli do poločasu více ze hry. Ve 37. minutě zakončil svoji pěknou akci Bárta střelou z 20 metrů, kterou hosté srazili na roh, o minutu později si s centrem Bahledy zprava poradil Marek, který musel následně vyboxovat Strejcův centr zprava, snášející se pod břevno jeho branky. Rohový kop rozehrál zleva Mužík, ale Dochtorova hlavička u bližší tyče usměrnila míč jen podél soupeřovy branky. Ve 41. minutě odcentroval zleva domácí Strejc, našel nabíhajícího Bublíka, ale jeho volej mířil jen do náruče brankáře Marka. V samotném závěru poločasu kontrovali hosté, ale Květoňův centr zleva srazil Strejc na roh, poté si s dalším rohovým kopem soupeře domácí poradili a střela Adama z 22 metrů byla sražena opět na roh.
Prvních 20 minut druhého poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, hosté předváděli, že jsou technicky dobře vybavení a domácí jakoby chytali druhý dech. Mleziva musel na zem, aby uklidil míč před nabíhajícím Květoněm a na druhé straně zneškodnil Manowetzův volej z 22 metrů hostující brankář Marek. Poté na Císařův centr nedosáhl hostující Bartek a centr Augustína zleva vyboxoval Mleziva. V 59. minutě vznikla před domácí brankou nepřehledná situace, ale domažličtí včas míč odkopli. O tři minuty později se nebezpečně uvolnil pražský Pavlík, ale jeho střelu zprava stačili domácí zblokovat na roh. V 65. minutě poslal nádherně míč za obranu hostů Dochtor, nabíhající Leitl si v rychlosti obhodil vybíhajícího brankáře Marka, ale míč směřující k jeho pravé tyči dostihl jeden z hostujících zadáků a před dobíhajícím Leitlem jej ve skluzu z brankové čáry odvrátil. Hosté se ubránili i po následném závaru před svojí brankou. Když si pak na druhé straně Mleziva poradil s Pavlíkovým centrem, přišla 71. minuta, kdy míč po Mlezivově výkopu prodloužil jeden z hostů hlavou, nabíhající Bahleda vyhrál souboj s hostujícím obráncem,  sám proti Markovi opět nezaváhal a střelou ze 12 metrů k levé tyči zvýšil na 3:1. Hosté však zbraně nesložili a tak musel Mleziva nejprve na zem, aby sebral míč před Bartkem a posléze zamířil hlavou z 10 metrů těsně nad domácí branku Barros. Mleziva zneškodnil i centr Pavlíka a na druhé straně po Mužíkově centru zleva hlavičkoval z 8 metrů domácí Hulina těsně vedle Markovy levé tyče. Vzápětí rozehrál rohový kop zprava Mužík, míč se odrazil k Manowetzovi a jeho volej ze 23 metrů směřující k pravé tyči Marek výtečně vytlačil na roh. V 85. minutě našel Manowetz přesnou přihrávkou nabíhajícího Hulinu, ten se ocitl sám proti Markovi a střelou z 15 metrů k levé tyči zvýšil na 4:1. Domácí poté lehkomyslně stratili u soupeřova rohového praporku míč, ten dostal do běhu Kavka, centrem zprava našel volného Barrosa, jehož střelu z šestnáctky tečoval nešťastně Šácha Mlezivovi do protipohybu – 4:2.

Branky: 16. a 72. Bahleda, 34. Manowetz, 86. Hulina - 30. Adam, Rozhodčí: Bacík, ŽK: 2:2, Diváků: 510
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Šácha, Bublík, Cihlář (54. Hulina) – Bárta, Manowetz, Mužík, Leitl – Bahleda (86. Herák), Dochtor (83. Hartl). Trenér: Libor Žák.