17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Jiskra Domažlice - TJ Staňkov 2:1 (1:0)

V tradičním okresním derby nebyl k vidění krásný fotbal a domácí, jako lídr tabulky toho příliš nepředvedli. Staňkov zarputile bránil, když pak z trestňáku srovnal, najednou byl na koni a s Jiskrou to vypadalo bledě. Muž utkání – Přemysl Mach, však dvě minuty před koncem základní hrací doby parádním trestňákem ze 20 metrů nechal Jánského na míč jen sáhnout, ale v cestě do branky mu hostující gólman nezabránil.

Domácí byli téměř celé utkání aktivnější, ale vysoké centry nebo standardní situace zahrávané vzduchem na urostlé staňkovské zadáky neplatily a mezihra po zemi Jiskře chyběla. Ve 2. minutě si Jánský stáhl Černého centr zprava a o pět minut později se ke střele z 22 metrů dostal Strejc, ale hostující zadáci míč zblokovali k Černému, jehož centr odvrátili staňkovští na roh. V 8. minutě zamířil domácí Šámal kousek vedle pravé Jánského šibenice a po pěti minutách stačili Šotův centr zleva hosté srazit k Jánskému, který míč zachytil. Ve 22. minutě prodloužil Schötterl Strejcův aut na nabíhajícího Macha, kterému dali hosté velký prostor i čas k zakončení a domácí záložník svoji tutovku bezpečně proměnil střelou ze 13 metrů zprava – 1:0. Jiskra byla nastěhována na polovině soupeře a hned v následující minutě byl po Šámalově centru zprava v pokutovém území zezadu sražen Mifek, ale rozhodčí Kořínek se neodhodlal zapískat. Ve 26. minutě skončil Šámalův tr. kop zleva vedle vzdálenější Jánského tyče a vzápětí stačili hosté odvrátit Černého centr těsně před nabíhajícím Šotem. Po půlhodině hry Jánský vyrazil Šámalův tr. kop k Machovi, který vystřelil akrobatickým způsobem, volejem ze vzduchu, nad soupeřovu branku. Ve 33. minutě musel poprvé vážněji po tr. kopu Janky zasahovat brankář Pejsar, který se při zákroku srazil s Regálem, ale vše dobře dopadlo. O minutu později na druhé straně Jánský zachytil Šámalův tr. kop, který tečoval Černý. Hosté se dostali k akci ve 42. minutě, kdy Trhlík zatáhl míč, našel Höniga, jeho střela volejem z 18 metrů však skončila vedle levé Pejsarovy tyče. O minutu později po staňkovském autovém vhazování na míč nedosáhl Váchal, Pejsar měl co dělat, aby míč odvrátil. V poslední minutě první půle našel Šot zpětnou přihrávkou Váchala, ale jeho volej ze 17 metrů skončil v Jánského rukavicích stejně, jako vzápětí volej Macha z 18 metrů, po Černého přihrávce.

V úvodu druhého poločasu si Pejsar poradil s Jankovým tr. kopem ze 25 metrů. V 50. minutě se Mifek pokusil o technickou střelu z levé strany, ale míč o kousek minul vzdálenější šibenici. Obraz hry se nezměnil a domácí centry se pravidelně odrážely od vysokých hostujících zadáků do pole. V 56. minutě si míč k tr. kopu postavil hostující Trhlík, z 25 metrů trefil Tesaře, od kterého se míč odrazil k pravé Pejsarově tyči a bylo srovnáno – 1:1. To byl pro staňkovské signál ke zvýšení obrátek a domácím jakoby došly síly, vyklidili soupeři na deset minut pole. V 63. minutě po autovém vhazování poslal hlavou hostující Regál míč vedle pravé Pejsarovy tyče a po čtyřech minutách museli domácí odvracet Dolejšův centr těsně před hostujícím útočníkem. Poté Jiskra sebrala síly k závěrečné zteči staňkovské branky a v 73. minutě předvedl Šot parádní střelu otočkou, ale volejem trefil z šestnáctky jen břevno Jánského branky. Na druhé straně zamířil čtvrthodinu před koncem nepřesně Hönig. V 76. minutě zatáhl míč domácí Kotlan po pravé straně, našel Černého, ten odcentroval na Šota, ale z jeho hlavy z malého vápna skončil míč nad Jánského brankou. O chvíli později si hostující gólman poradil se Šámalovým tr. kopem a při rozehrání další standardní situace našel tentýž domácí hráč hlavu Tesaře, který však míč nasměroval vedle pravé Jánského tyče. Závěrečný tlak domácích sílil, ale další Šámalův tr. kop stačili hosté odvrátit a o chvíli později nedosáhl na Černého centr Mach, který se srazil s brankářem Jánským, ale vše se obešlo bez zranění. Když už se zdála dělba bodů jasná, postavil si v 88. minutě míč k tr. kopu ze vzdálenosti 20 metrů domácí Mach, míč nasměroval kolem zdi pod břevno staňkovské branky, Jánský jej sice konečky prstů tečoval, ale ten skončil těsně pod břevnem – 2:1. V nastaveném čase pak tr. kop hostujícího Höniga srazili domácí k Jankovi, ale jeho volej skončil nad Pejsarovou brankou. Po závaru před Pejsarem pak střílel Hadrava, míč se odrazil k Hönigovi, ale jeho volej skončil opět nad břevnem domácí branky.