11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nováček zahodil dvě penalty, ale vyhrál

Plzeň - Zisk pouhého bodu z pěti kol hnal divizní fotbalisty Doubravky v duelu s Voticemi za první výhrou. Leč hned čtvrtá minuta přinesla do smělého plánu trhliny.

Domácí záložník Sýkora ve snaze odvrátit míč hlavičkoval do ´vinglu´ Míčkovy branky a domácí ukázkovým vlastencem opět prohrávali. „My prostě nedokážeme vyhrát normálně, v klidu,“ povzdechl si doubravecký trenér Karel Krejčí.

Plzeňstí borci se ale ze šoku rychle oklepali a po přihrávce Duchka vyrovnal Salák. A minutu před pauzou mohlo být ještě veseleji. Salák byl faulován, ale penaltu Vaigla votický gólman Mašek chytil. A hned po pauze zlikvidoval další D. Novákovi, když předtím Neuberk vyrazil míč rukou z branky a byl vyloučen.

„Dvě zahozené penalty, to byly další rány do naší psychiky. Naštěstí tým šel stále za výhrou,“ říkal Krejčí. A devět minut před koncem Sýkora vyslal Saláka za vítězným gólem. „Hosté dobře bránili, ale zlomili jsme to,“ pochvaloval si kouč po výhře 2:1. Zvlášť když závěr byl ještě vypjatý. Soupeř se i v devíti lidech, bez dalšího vyloučeného Rezka, hnal do útoku.

Fotbalisté Domažlic vyhráli třikrát za sebou a v úspěch věřili i v Kunicích. Jenže mezi 10. a 23. minutou dvakrát inkasovali a prohráli 0:2. „První gól padl z třímetrového ofsajdu a druhý po chybě našeho brankáře,“ uvedl domažlický trenér Libor Žák.

Jeho tým měl devadesát minut převahu, druhou půli dokonce drtivou, ale nedokázal skórovat. „Nastřelili jsme tyč a spalovali velké tutovky,“ zlobil se trenér na hráče, ale kritice podrobil i rozhodčí. „Po faulech na Leitla a Bahledu měly být penalty a vůbec způsob rozhodování byl jednostranný,“ tvrdil Žák.

Nedařilo se ani Tachovu, který prohrál v Třeboni 1:3. Domácí vyrukovali na hostující borce s tvrdou hrou. „Jenže hráči na to byli připraveni a měli si s tím poradit,“ konstatoval tachovský trenér Zdeněk Bečka.

Všechny góly domácích padly po chybách soupeře. Na 1:0 už v šesté minutě. Potom hosty několikrát vychytal třeboňský brankář, a když po přestávce Braun vyrovnal, přišly hrubky stopera Elijaše.

„Nezbývá než si sednout na zadek a začít pracovat. Abychom v sobotu uspěli s Kunicemi,“ prohlásil Bečka.