Klatovy poprvé doma na podzim vyhrály

Klatovsko - Ve fotbalovém Puma krajském přeboru si v 6. kole připsaly tři body týmy Chanovic a Klatov.
 
V očekávaném místním derby prohrály Horažďovice doma s Chanovicemi a po šesti kolech jsou nejen stále bez vítězství, ale dokonce klesly v tabulce na poslední místo. Nyní je čekají dva zápasy, a z tohoto důvodu se odrážet od samotného dna tabulky bude velice těžké. Klatovy netradičně hrály svůj domácí zápas v neděli a vyšel jim třetí pokus o první podzimní domácí vítězství. Bylo sice těsné, ale tři body nad energetiky z Plzně se počítají a výsledek může mít pro klatovské hráče i psychologický význam. 

TJ Klatovy – SK ZČE Plzeň 1:0 (0:0). „Musíme ze konečně naučit i vyhrávat a takovéto utkání k tomu dává zdravý základ. Bránit půl hodiny vedení, to je pro naše mladíky něco nového, a je velice důležité, když si sami vyzkouší, že to při maximálním soustředění a při enormním nasazení jde. Po utkání jim patří nejen gratulace k bodům, ale i dík za kolektivní pojetí, které bylo z týmu patrnější víc než kdy jindy,“ zhodnotil výkon svých svěřenců klatovský trenér Karol Žák. 

Branka: 56. Žák. Rozhodčí: Šlapák. Diváků: 100. ŽK: 2:1.
Sestava Klatov: Herman, Vacovský, Bouberle, Veselka, Matějka (62. Křížek), Žák, Kellner (75. Votípka), Dvořák, Toman (83. Janda), Šimandl (60. Voráček), Steinberger.

Autor:
Jitka Kilbergerová