10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Chanovice přesilovku dobře využily

Chanovice /AKTUALIZOVÁNO O DALŠÍ VÝSLEDKY/ – V krajském přeboru mužů hostily v pátém kole fotbalisté Chanosu Chanovice soupeře z Plzně, tým ZČE. Oba soupeři naplno bodovali až v minulém kole, kdy Plzeňané porazili doma Stříbro a Chanos deklasoval v derby na klatovském hřišti domácí tým.

Zápas začali lépe domácí. Vytvořili si tlak, ale kapitán Chanosu Beránek ve dvou šancích mířil těsně nad branku hostů a Černohorského střelu podél své svatyně plzeňský brankář Strnad chytl. Hned od začátku byla na hráčích obou týmů znát nervozita a rozhodčí musel dvakrát ukázat hostům žlutou kartu. Plzeňané se dostali do první šance po střele z přímého kopu z 15 metrů, ale míč se odrazil od domácí zdi a po dorážce skončil vysoko nad brankou Jarolíma.

Již v 17. minutě viděl za faul hostující Mašek druhou žlutou, a tím dal Chanosu šanci hrát dlouhou přesilovku. Hra tak dostala jiný obraz. Hosté bránili, vyráželi pouze do opatrných protiútoků, které končily daleko od domácí branky a jejich nepřesné střely z dálky nechávaly Jarolíma klidným. Chanos měl snad největší šanci ve 26. minutě, kdy hostující hráč vykopával míč již z prázdné branky. Kapitán domácích Beránek neúnavně centroval, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal míč dopravit do branky Plzeňanů. Hosté se ale nevzdávali a hlavně Vohrna neustále zaměstnával domácí obranu. Také velmi pozorně bránili, a tak se týmy rozešly v první půli bez branek.

Druhou půli začali aktivněji hosté, vytvořili si dvě šance z rohových kopů, ale bez efektu. V 50. minutě se domácí konečně dočkali a Čadek z přímého kopu otevřel skóre zápasu. Čtyři minuty nato se trefil i Horváth, a domácí hráče i fanoušky tak definitivně uklidnil. Za faul na střídajícího Polenu nařídil sudí pokutový kop, který v 68. minutě Beránek kuriózně proměnil.

Chanovičtí dále útočili, vytvářeli si slibné šance, ať už to byl neúnavný Beránek, Ticháček, Polena nebo Horváth, ale žádná z nich se už v gólovou radost neproměnila.

„Výhru z Klatov jsme chtěli potvrdit i doma. Podařilo se to, ale hodně našemu úspěchu napomohlo myslím moc přísné vyloučení Maška. Byli jsme ale stejně lepším týmem, měli jsme řadu gólovek a dokázali jsme je proměnit v branky,“ zhodnotil výkon Chanovic kapitán Vlastimil Beránek. „Máme silné družstvo, fotbalově dobré, ale uvidíme, musíme vyhrávat. Po špatném začátku jsme se dali do kupy, a tak myslím, že nám to bude šlapat a půjdeme v tabulce nahoru,“ dodal.
Chanovice – ZČE Plzeň 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 50. Čadek, 54. Horváth, 68. Beránek. Rozhodčí: Krutina. Diváků: 150. ŽK: 3:5. ČK: 0:1.

Sestava Chanosu: Jarolím, Čadek, Hnídek, Beránek, Solový, Horváth (75. Ticháček), Dytrt (84. Kubeček), Černohorský, Kislinger, Zdeněk, Pícka (66. Polena).