Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTáborské hřiště se mění v nedobytnou tvrz

Třetí domácí zápas – třetí vítězství na kontě nováčka fotbalové divize z Tábora.„Vodníci“ proměnili v úvodu sezony své hřiště na Svépomoci v nedobytnou tvrz.

V úvodních dvou kolech odolali nájezdům Domažlic a Doubravky, na sklonku minulého týdne pak poslali domů s prázdnou jihočeského rivala ze Strakonic. Vítězství 2:0 částečně vyléčilo roztrpčení táborských hráčů z nešťastné porážky v Benešově a posunulo je zpět do horní poloviny tabulky skupiny A.

„Proti Strakonicím to nebylo nic jednoduchého, ale který zápas je vlastně v divizi jednoduchý...?!“ pouští se do hodnocení nedělního střetnutí lodivod FK Tábor Radim Hešík.

„My jsme tentokrát nepodali tak kvalitní výkon jako před týdnem v Benešově, přesto bych řekl, že jsme měli zápas ve svých rukách. S výjimkou dvacetiminutového výpadku jsme si dokázali vytvářet další šance, hlavně v posledních patnácti minutách, kdy soupeř otevřel hru a my chodili do rychlých brejků. Strakoničtí byli dobří ve vzduchu a hrozili dlouhými míči za obranu, my jsme si s nimi však dokázali poradit.“

Základ tříbodového úspěchu viděl trenér FK především v pozorné obranné činnosti.

"Potěšila mne defenzívní činnost celého mužstva, od obránců a brankáře až po útočníky. Samozřejmě bylo důležité, že měli kluci zápal pro hru a šli rázně za vítězstvím. Z bojovné hry celého mužstva mohu vyzdvihnout velmi dobrý výkon Kaláška. Hodně práce odvedli na svých postech také Fořt, Pávec a střídající Stoszek.“

Navzdory devítibodovému zisku a sedmé příčce v tabulce je zřejmé, že by „Vodníci“ potřebovali i něco navíc.

„Je hezké vyhrávat před vlastními diváky, ale my bychom už potřebovali uspět i venku,“ je si vědom Radim Hešík nutnosti obohatit divizní konto „cizími zdroji“.

Nejbližší příležitost k tomu budou mít táborští fotbalisté už v sobotu, kdy se vypraví k prestižnímu jihočeskému derby dvou loňských přeborových rivalů do Roudného.