11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Stříbro vydřelo body s Horažďovicemi

Dvakrát muselo mužstvo B. Stříbro dotahovat vedení soupeře, nakonec ale měli poslední slovo domácí, když Lad. Čížek přízemní střelou k tyči rozhodl o třech bodech pro Baník.

Stříbrští vůbec nezačali dobře a hosté byli v úvodních minutách nebezpečnější. Ve čtvrté minutě se v dobré příležitosti ocitl Mičkal, ale domácí Kos byl na místě. O chvíli později zahrozil Janouškovec a Jiřík ve stoprocentní šanci z bezprostřední blízkosti hlavičkoval nad branku. Baník, který byl v této fázi málo nebezpečný směrem dopředu, nebral varování vážně a v 17. minutě inkasoval z kopačky Janouškovce – 0:1. První vážnější ohrožení branky hostů zařídil v 19. minutě Vachtl, jeho pokus vyrazil gólman na roh. O minutu později střílel Jareš a Demjan jeho střelu šikovně tečoval – 1:1. Ani vyrovnávací branka domácí neprobudila a hosté šli ve 29. minutě opět dovedení. Při rohovém kopu propadla včetně gólmana celá stříbraská obrana a Jiřík zcela sám hlavičkoval do prázdné branky – 1:2. Blízko k vyrovnání měl Baník ve 36. minutě po rozehraném signálu, ovšem Bastl a ani Demjan míč do sítě neprotlačili. Minutu nato posadil Čížek míč na hlavu Kertise a matador domácího celku zkušeně zavěsil – 2:2.

Po změně stran se hrálo nahoru, dolů, ovšem ani jedno z mužstev si nevypracovalo slibnou brankovou příležitost. Většina akcí končila před šestnáctkou špatnou přihrávkou, nebo nepřesnou střelou. Jak se později ukázalo, rozhodnutí padlo v 62. minutě, kdy se uvolnil na hranici šestnáctky Čížek a přesnou střelou k tyči překvapil gólmana Kozlíka – 3:2. Hosté se v dalších minutách snažili o vyrovnání. V 64. minutě hlavičkoval Jiřík nad branku, pozornost Kosa prověřil střídají Forman a nejblíže měli hosté k vyrovnání v 77. minutě. Zcela sám před brankou se ocitl Cihlář a poslal míč do tyče. S blížícím se závěrem chodil baník stále do otevřenější obrany, ale hlavně Pelán pojistku v podobě čtvrtého gólu nepřidal. V nastaveném čase stálo při Baníku štěstí, kdy přečkal ošemetnou situaci před vlastní brankou.

“Pro nás bylo z hlediska vývoje utkání důležité, že jsme dokázali včas odpovědět na vedení soupeře. Druhý poločas už soupeř neměl tolik příležitostí, vyjma nastřelené tyče, si vlastně další šanci nevytvořil. Naopak, my přidali další gól a měli další šance. Když dáme doma tři branky, tak bychom měli vyhrát. Oproti utkání se ZČE jsme šli z hlediska bojovnosti výhře naproti a to se nám vyplatilo,“ zhodnotil utkání trenér Baníku Jaroslav Lorenc.

B. Stříbro – FK Horažďovice 3:2. Poločas: 2:2. Branky: 20. Demjan, 37. Kertis, 62. Čížek - 17. Janouškovec, 29. Jiřík. Rozhodčí: Kopejtko. ŽK: 2:4. Diváků: 300.

STŘÍBRO: Kos – Vachtl (78. Hodaň), Hřebík, Demjan, Jareš, Pelán (90. Ichnatolia), Šaman, Kertis, Komárek (62. Florus), Čížek (71. Bednář), Bastl.