16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dukla Praha B - Jiskra Domažlice 1:4 (1:3)

Jiskra Domažlice v rámci pátého kola zajížděla do Prahy, kde ji čekala rezerva Dukly. „Hrálo se na překrásném stadionu na Julisce, kde v historii hrál například i Inter Milán," popsal předzápasovou atmosféru sportovní ředitel Jiskry Domažlice Rudolf Špoták. Domažličtí do hlavního města jeli bez zraněných Michala Tesaře a Lukáše Paula. „V plánu byl start nováčka z třetiligové Viktorie Plzeň Heráka, ale ten pro zranění nakonec nenastoupil," dodal k sestavě Špoták.

Dukla domácí utkání vzala zodpovědně a od úvodního hvizdu rozhodčího Hocka začala tlačit. K první větší šanci se dostala už ve třetí minutě. Hosté ale byli připraveni a zajištěná obrana průniky zastavovala a vyrážela k rychlým protiútokům. Jeden z nich předvedl v 16. minutě Tomáš Bahleda, který v sólo akci přeběhl půlku hřiště a přes tři hráče se dostal až k brankáři a otevřel skóre utkání - 0:1. Po deseti minutách si Hartl několikrát vyměnil míč s Manowetzem a zvýšil na 0:2. „Dvoubrankové vedení nás trochu ukonejšilo a hráčům chyběla koncentrace na hru," popsal důvod následného gólu dukelského Antipova Špoták. Konec poločasu se blížil a hráči Jiskry se snažili získat zpět alespoň dvoubrankové vedení. Po několika neúspěšných šancích třetí gól Domažlic přišel až v 37. minutě po rohovém kopu Mužíka a následné dobře mířené hlavy Tomáše Bahledy.
Dukla se nevzdala ani v druhém poločase, kdy na Jiskru doslova vlétla. Hned v úvodu se tak Pražané dostali do šance. Tu gólman Mleziva nejdříve vyrazil, ale vše musel zachraňovat Bublík, který míč vykopával z brankové čáry. Mleziva chvíli poté musel zasahovat, ale střela z dálky už nebyla tak nebezpečná jako předchozí závar. Deset minut na to, v 65. minutě, Hartl zatáhl míč po "lajně', odcentroval míč Černému, který se ocitl sám před brankářem. Míč se mu ale zamotal mezi nohama. Poté přišla desetiminutovka Dukly. „Domácí se nevzdávali a vyvíjeli neustálý tlak. My jsme ale odolali a vyvrcholením byla dělovka Mužíka v poslední minutě utkání, která skončila v síti a zajistila nám tři body," popsal zbytek utkání Špoták a pokračoval s hodnocením: „Dukla podala skvělý výkon, který vůbec neodpovídal jejímu postavení v tabulce, což mě opravdu překvapilo. Osobně bych jí hrou zařadil k týmům v první polovině tabulky. Navíc měla v kádru čtyři hráče z A-týmu. To všechno ukazuje na to, že jsme si tři body v Praze opravdu zasloužili."

Branky: 28. Antipov - 16. a 37. Bahleda, 27. Hartl, 88. Mužík. Rozhodčí: Hock. ŽK:1:2. Diváků: 100.
Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva - Strejc, J. Šácha, Bublík, P. Cihlář - Zb. Černý (67. Leitl), Mužík, Manowetz (80. Mifek), Bárta - Bahleda, Hartl (60. Dochtor).
Trenér: Libor Žák.