23 24 25 26 27 28 29
30 31

Nýrsko - Strážov 1:1

Miroslav Sedlmaier

Od úvodních minut měli hosté kteří nastoupili v kombinované sestavě více ze hry a byli častěji na návštěvě před domácím brankářem Vaverkou. V 17.minutě jejich převaha vyústila s sérii třech rohových kopů se kterými si domácí obrana dokázala poradit. Ve 26.minutě hosté poprvé rozvlnili síť domácí svatyně, ale branka jim nebyla pro ofsajd uznána. Ve stejné minutě se ale již skóre na straně domácích přesto již měnilo. Na branku Okuly vyslal střelu Čížek kterou stačil Vaverka pouze vyrazit , ale Chaluš vyražený míč vrátil pohotově za záda domácího strážce svatyně 0 : 1. Ve 39.minutě byl Strážov velmi blízko další brance, když po rohovém kopu Steiner vykopával míč z brankové čáry. Ve 44.minutě chyboval domácí Loos, následovala šance Štěpána Presla kterou Vaverka vychytal.Konec první půle učinila střela Petra Presla kterou opět domácí gólman zlikvidoval.

Do druhé půle udělali domácí dvě změny v sestavě kdy místo nepříliš jistého Bastla přišel do hry Valenta a Smolíka vystřídal Jiří Kadlec . Hra se vyrovnala ale hosté domácí k ohrožení své hranky nepřipustili. Za zmínku stojí situace v 66.minutě kdy z přímého kopu pálil Petr Presl, ale Vaverka byl opět mužem na svém místě. V době kdy se domácí začínali nadechovat k závěrečnému náporu přišla v 74.minutě hrubá chyba mladíka Flóra , který si za své slovní extempore vykoledoval druhou ŽK a musel předčasně pod sprchy. Okula i v oslabení se tlačila do útoku . Nejdříve v 82.minutě vyslal varování Hvězda jehož výstavní točená střela jen o centimetry se vytočila milo pravou tyč Javorského branky. O dvě minuty později chyboval Petr Presl když otálel s odehráním míče do bezpečí a po následném faulu na Loose měli domácí z výhodné vzdálenosti šanci z přímého kopu . Míč ve vzdálenosti 25 metrů od strážovské branky si postavil domácí hrající kouč Karel Kalivoda a lišácky obstřelil nepříliš dobře postavenou zeď z hráčů Strážova a míč doplachtil k levé tyči Javorského branky 1 : 1. V 88.minutě měl možnost strhnout vítězství na stranu hostů Janka, z vyložené šance ze šesti metrů napálil míč vedle pravé tyče výborného brankáře domácích Vaverky. Poslední naději na zvrácení výsledku pro hosty se zarýsovala minutu před koncem normální hrací doby , když za druhou ŽK obdržel nestor nýrského trávníku Jirka Kadlec červenou kartu a domácí dohrávali o devíti, ale hosty již ke skórování nepřipustili.

Před utkáním do kterého hosté nastupovali bez několika hráčů základní sestavy a s ne uzdraveným hrajícím koučem Petrem Preslem by konečný výsledek určitě brali. Po průběhu zápasu kdy vedli do od 26.minuty brankou Chaluše a hráli od 74. v početní převaze o jednoho a v závěru dokonce o dva hráče nakonec o dva další body přišli. Zápas zejména v poslední čtvrt hodině hry Strážovu nepodařilo zvládnout po taktické stránce. Nedokázali v této části hry držet míč na svých kopačkách a dali šanci domácím i v oslabení myslet na vyrovnání. Plné absolutorium si zasluhuje v dresu Strážova třiačtyřicetiletý Milan Presl , který již zanechal aktivní činnosti , ale naskočil v sestavě v obraně za chybějící Michela a podal bezchybný výkon. Klobouk dolů před výkonem domácího obránce, bývalého divizního hráče domácích, který ve svých osmačtyřiceti létech zvládl úkol krajního obránce a předvedl se rovněž jako velmi dobrý střelec.

Jsem velice zklamán z předvedeného výkonu a zejména z přístupu našich mladých hráčů k tomuto derby“, řekl z zápasu hrající kouč Okuly Nýrsko Karel Kalivoda. „ Je pravdou , že mnohým mladíkům svazovala nervozita nohy, ale celkově v našem týmu došlo k výpadku herní i osobní disciplíny hráčů . Zbraně na které jsme vždy stavěli jsme nechali v kabinách a po velmi slabém výkonu který není hoden této úrovně soutěže jsme ztratili další body. Po dvou zápasech doma máme jeden bod a tento výpadek nás mrzí. Ukazuje se, že někteří hráči mají problémy s jejich zařazením z dorostu do dospělých a pro nás je to k zamyšlení jak dál.“ K tomu , že musel nakonec sám jako trenér naskočit do zápasu ve kterém svým výkonem byl jeden z nejlepších v domácím týmu Karel Kalivoda uvedl: „ Toto řešení bylo vyvoláno z důvodu zranění hráčů a nedostatkem vhodných typů na post ve středu obrany a proto jsem musel zaskočit. Rozhodně toto není v souladu s mojí představou o své trenérské práci a jen vyústěním součastné situace v týmu“.

Trenér Strážova Petr Presl:: „Oba dosud odehrané úvodní zápasy vyšší soutěže ukázaly pozitivní fakt, že se dokážeme výkonnostně se soupeři měřit a herně jsem v obou určitě nepropadli. Je jen škoda, že v obou zápasech jsme se nedokázali vyvarovat individuálních chyb kterými jsem se připravili o lepší bodový zisk. I přesto pokládám výsledek v Nýrsku vzhledem ke komplikacím které nastaly v sestavě z důvodu chybějících hráčů za úspěšný. Faktem ale je, že slibné vedení jsme si měli v závěru taktičtější hrou již pohlídat“.

Poločas: 0 : 1. Branky: 84. Kalivoda - 26. Chaluš.

Rozhodčí: Hromka Pavel, Kratochvíl, Kraus. ŽK 5 : 2 , ČK 2 : 0(74.Flór, 89.Kadlec J.). Diváků: 250.

Sestava Strážov: Javorský - Presl Milan , Chaluš, Helm, Čížek, Franc, Presl Petr, Vítovec, Janka, Matějka T., Presl Š. (80.Mayer Broněk).

Sestava Nýrsko: Vaverka- Bastl,(46.Kadlec J. ), Smolík(46.Valenta T.), Hvězda, Loos, Kalivoda K., Steiner R.(77.Vacovský T.), Šlehofer(Jánský O.), Lehečka J., Flór , Kadlec O.)