22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Holýšov - Klatovy 3:1

Karol Žák

Utkání mělo jednoznačného favorita - domácí tým . V jeho prospěch hovořila zkušenost některých hráčů a stabilizovaná sestava.Naopak hosté přijeli k utkání s týmem, jehož věkový průměr činil necelých 21 roků a navíc bez čtyř hráčů základu. Pro zranění nemohli nastoupit Dvořák, Matějka a Bouberle, rodinné důvody nepustily na hřiště brankáře Hermana.

Výsledek zápasu stanovily dvě tříminutové pasáže - první a poslední tři minuty zápolení. Ve 3. minutě potrestal nezajištěnou obranu zkušený střelec Tlustý a střelou k tyči nedal mladému Riškovi moc šancí vyniknout. Branka mladý tým hostů na čas ochromila , domácím dala křídla. Útočná vozba v čele s Tlustým nedávala hostující obraně klidu a tak se Klatovy v těchto fázích hry musely často uchylovat k nakopávání míčů do prostorů, kde je spolehlivě zametala obrana Holýšova. Hra se vyrovnala po jedné z mála akcí ,které se podařilo dotáhnout na polovinu soupeře. Brankář Marcel otálel s rozehrávkou a to byla pro Milana Meszarose velká lahůdka. Důrazným atakem míč vybojoval

a skóroval do prázdné branky. Od této chvíle přestaly fungovat papírové prognózy, mladící v červených dresech Klatov najednou zjistili, že to půjde.

Po změně stran nastala velká komplikace v podobě zranění Meszaroše. V 50. minutě jej střídal dorostenec Janda, post na kraji zálohy musel převzít Votípka. Hra hostů tím ale na kvalitě nijak nepozbyla, kombinační hra po zemi přinášela ovoce v podobě několika pěkných brankových příležitostí. Střed pole se podařilo ovládnout trojici Toman, Kellner, Janda a útočnými momenty se prezentovali také oba krajní obránci.Klatovští byli v těch fázích na koni a nervozita na kopačkách domácích borců přinesla velké množství důrazných zákroků, po kterých byli hráči soupeře ošetřováni. Množství návštěv klatovského zdravotníka na hřišti vydalo v tomto utkání jako jindy za celou sezonu.

Když už se zdálo, že v utkání dojde ke spravedlivé dělbě bodů, přišla slabší chvíle agilního Žáka. V 78. minutě po druhé žluté kartě opustil hrací plochu a dal tím povel domácímu týmu, aby to ještě zkusil. A protože domácí měli na hřišti Tlustého, početní převahy využili. Po jeho střele v 87. minutě Riška sice míč bravurně vyrazil, ten ale dopadl přímo pod nohy zcela volného Manowetze, který se z pěti metrů nezmýlil.Branka na konci utkání dokáže otřást s mnohem zkušenějšími týmy. Mladíci ve snaze rychle vyrovnat zcela bezhlavě otevřeli hru a to se vymstilo v nastaveném čase, Manowetz svojí druhou brankou stanovil nelichotivý výsledek jinak "remízového" zápasu.

Trenér Klatov Karol Žák: „ Z Holýšova se tedy body nevezou, přesto předvedená hra dává velký příslib do budoucna. Poklonu si tento mladý tým zaslouží za bojovnost a statečné odolávání tvrdosti domácích, musí si ale také uvědomit, jak nedisciplinovanost v některých okamžicíchrozhodla právě o tom, že se nakonec prohrálo. První branka padla po nedodržení taktických pokynů hned na začátku utkání, nedisciplinované bylo i vyloučení jinak výborného Žáka a třetí gól padá na vrub malé zkušenosti a nezajištěné obraně ve snaze po vyrovnání. Budiž to pro hráče velkým poučením .!

Sestava : Riška - Hromada, Veselka, Vacovský, Steinberger - Voráček, Kellner, Votípka, Meszaros / 50.´ Janda / - Toman, Žák

Poločas: 1 : 1. Branky: Manowetz 2, Tlustý - Meszárosz; ŽK: 3:3; ČK: 0:1. Diváků: 230.