16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

FK Nepomuk - Jiskra Domažlice B 2:2 (0:1)

Cenný bod zajistil ve druhé minutě nastaveného času fotbalistům rezervy Jiskry Domažlice Neumann, když po rohovém kopu poslal hlavou míč do sítě nepomuckého brankáře. "Béčko"Jiskry tak má při premiéře v oblastní LA třídě po třech kolech na kontě sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu.

Domácí hrozili od úvodu rychlými brejky. „Zbytečně jsme ztráceli míč ve středu hřiště, soupeř toho hodně využíval k rychlým protiútokům, Naštěstí pro nás si vytvořil jedinou vyloženou šanci, ze které mířil mimo bran
ku," vrací se k utkání v Nepomuku jeden z dvojice trenérů domažlického béčka Pavel Červený.
Po půlhodině hry měli obrovskou šanci domažličtí fotbalisté. Kubica běžel sám na brankáře, bohužel v poslední chvíli mu míč skočil a jeho následný lob chytil gólman. Domácí poté zahrozili několikrát ze standardních situací, ale hosté se ubránili. Na druhé straně kopali Domažličané spoustu rohových kopů, rovněž se neprosadili.
Ve 35. minutě unikl po levé straně Janeček, odcentroval a Mašek hlavou otevřel skóre utkání - 0:1.
V úvodu druhé půle se fotbalistům domažlické rezervy herně nedařilo a domácí toho dokonale využili. Nejprve po rychlém brejku a centru z levé strany srovnali v 57. minutě na 1:1. O deset minut již vedli 2:1, když po dalším centru dopravil míč do sítě jeden z nepomuckých hráčů. V 75. minutě měl vyrovnání na kopačce Neumann, ale netrefil míč. Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, a domácí tak hrozili z rychlých brejků. Při jednom z nich běželi dva hráči na brankáře Freie, ale ten svůj tým podržel. Ještě předtím zachránil domažlického gólmana Pavlíček, který z brankové čáry odvracel míč na roh.
Trenér Pavel Červený v závěru utkání ve snaze posílit útok vystřídal a na hřiště nastoupili Krakeš s Bočanem. Ti hru oživili a nakonec se radovali se spoluhráči ze zisku cenného bodu. Ve druhé minutě nastaveného času se po rohovém kopu dostal k míči Neumann a hlavou vyrovnal na 2:2.
„Je to pro nás cenný bod ze hřiště soupeře. Kluci bojovali až do konce a remízu si zasloužili. Domácí měli sice spoustu šancí, ale naštěstí pro nás je neproměnili," neskrýval radost po skončení utkání trenér Pavel Červený a dodal: „Nyní nás doma čekají Luby a já věřím, že zisk bodu z Nepomuku potvrdíme a vyhrajeme."

Sestava Jiskry Domažlice B: Frei - Dufek, Pavlíček, Neumann, Janeček - Hulina, Paluch, Vísner, Rojt - Mašek a Kubica. Střídali: Krakeš, Bočan a Ferra. Trenér: Pavel Červený.