16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Ohlasy z divizního jihočeského derby...

Strakonice - Svěřenci trenéra Eduarda Kubaty v divizním derby s Třeboní (0:1) nepřesvědčili a zaslouženě prohráli.

Souboj gólmanů, bratranců Skálových, ovládl Tomáš, jenž zaznamenal druhé čisté konto letošním ročníku. Domácí v první půlhodině měli míč na svých kopačkách, ale do vážnějších šancí se nedostávali. Naopak Jakub Skála čelil nebezpečným brejkům. Jedovatou střelu Svobody z 21. minuty ještě kryl.

Rozhodující gól padl těsně před přestávkou. Ve dvaačtyřicáté minutě se k rohovému kopu postavil Pintér a balón se odrazil opět k aktivnímu Svobodovi, jehož střelu dorazil do brány Houdek- 1:0 pro hostující Třeboň, která v prvním divizním kole porazila minulý týden Benešov suverénně 3:0.

„Překvapují mě starší a zkušenější hráči, kteří se bojí zodpovědnosti. Snad je to jen prozatímní jev,“ doufá trenér Eduard Kubata. Ihned po přestávce zahrozil opět nejlepší hráč utkání, střelu Svobody brankář Strakonic Jakub Skála zázračně vyrazil.

Strakonice se pokoušely napadat a donutit svého soupeře k chybám, nicméně ani tato taktika k ničemu nevedla. Nepomohlo jim ani vyloučení hostujícího Bláhy z osmašedesáté minuty. Domácí zklamali a po prohře v Hořovicích jsou stále bez bodového zisku, i bez vstřelené branky.

„Prohráli jsme zaslouženě, hosté byli lepší a nebáli se hrát. Měli jsme jen platonickou převahu. Nyní zavítáme do Tachova a já stále čekám, kdy to zlomíme. Všichni začínají být nervozní, proto musí přijít změna co nejdříve. Kdybych tomu nevěřil, skončil bych už po prohře v Hořovicích,“ uvedl na závěr trenér domácích.