Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFiala: Kádr získal na kvalitě

Stříbro - Fotbalisté Baníku Stříbro vstoupili do Puma krajského přeboru famózním způsobem 

Po dvou kolech šest bodů a druhé místo v Puma krajském přeboru. Taková je bilance nováčka soutěže B. Stříbro, který na úvod získal skalp obou exdivizních týmů. Po výhře ve Vejprnicích (1:5) zdolal na jeho hřišti také mužstvo TJ Klatovy (2:4). Ve Stříbře tak vládné spokojenost, nicméně fotbalisté Baníků zůstávají na zemi.

Jak viděl utkání v Klatovech trenér Stříbra Jaroslav Lorenc? „Musím říct, že se ukázala velká morální síla mužstva. I přes nepříznivý stav jsme dokázali vyrovnat a projevilo se to samé, co ve Vejprnicích. To znamená fyzička hráčů, kdy jsme ve druhém poločase soupeře přehráli. Zápas však ovlivnily dvě nevynucená střídání – Pelána s Demjanem. Nicméně hráči, kteří místo nich přišli je dokázali kvalitně zastoupit, pochvaloval si kvalitu stříbrský kouč. „Už před soutěží jsem říkal, že se kvalita mužstev projeví až po několika kolech, takže na hodnocení je ještě brzy. Náš plán byl čtyři body po dvou kolech, máme jich šest. Z tohoto pohledu jsem spokojený,“ poznamenal Lorenc.

Spokojenost vládne i v užším vedení Baníku. „Nám se podařilo vhodně doplnit kádr, který tak získal na kvalitě. Láďa Čížek, Míra Vachtl a kluci z Bezdružic zatím plní naše očekávání a to se myslím odrazilo i na výsledcích. Nám pomohlo hodně čtyřdenní soustředění, kde se smelila parta, zatím není klukům co vytknout. Velký kus práce odvádí na pozici trenéra Jarda Lorenc,“ nešetřil chválou předseda Baníku Milan Fiala, jenž si je vědom, že se nemusí dařit pořád, ale má radost z celkové atmosféry. „Jen tajně jsem doufal v takový začátek, spíše jsem ale počítal s třemi body,“ odpověděl předseda a sekretář v jedné osobě na otázku, zda čekal takový vstup do soutěže.

Karel Lukeš