Žák: Celý manšaft skvěle šlapal

Klatovy - Utkání s Rozvadovem zhodnotil trenér klatovských fotbalistů Karol Žák
 
„Všechny chválím. Celý manšaft skvěle šlapal. Jsem velice spokojen, zisk tří bodů hned v prvním zápase a na hřišti soupeře jsem nečekal,“ chválil fotbalisty TJ Klatovy po vítězství v prvním kole krajského přeboru v Rozvadově jejich trenér Karol Žák.

„K zápasu jsme jeli oslabeni o čtyři hráče a navíc jsem musel v druhé půli střídat Dvořáka a Matějku také kvůli zranění. Byl to hodně otevřený fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Bylo dobře, že se nám podařilo dát první gól. Musím pochválit celou obranu a brankáře Hermana, protože domácí ke konci utkání, hlavně posledních deset minut stupňovali tlak, ale nám se podařilo ho ustát. Velice dobře v obraně zahrál zejména Votípka, velmi dobrý zápas odehrál na hrotu útoku Žák,“ zhodnotil utkání trenér.

„Všichni skvěle bojovali, věřil jsem, že v zápase dokážeme zvítězit a také se nám to povedlo. Myslím, že náš tým je kompaktnější, než byl na konci minulé sezony. Povedl se nám začátek zápasu, do kterého jsme doslova „vlétli“, vytvořili si šance a dokázali vstřelit první gól. Pak jsme hráli ze zabezpečené obrany na rychlé brejky, kdy se nám dařilo dobře kombinovat, podržet míč a vytvářet si šance. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, přestože soupeř nebyl vůbec lehký,“ dodal střelec první branky Klatov Dalibor Dvořák.

Autor:
Jitka Kilbergerová