14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Strakonice prohrály v úvodním divizním kole 0:2

Hořovice- Divizní zástupce ze Strakonic byl v úvodu utkání lepším týmem, šance však neproměnil a soupeř z Hořovicka mužstvo od Otavy potrestal.

Kouč Eduard Kubata obnovenou premiéru na lavičce Strakonic nezvládl. V úvodních minutách byly Strakonice lepší, Hanzlík šel dvakrát sám na brankáře Slováčka, ani jednou však neskóroval.

Ze strakonického mančaftu nezklamal navrátilec Alois Roučka, který nastoupil netradičně na pozici krajního obránce. V záloze pak hrál loňský hráč B–týmu Kotrnoch. Ten si vybojoval místo v základní sestavě povedeným přípravným obdobím.

Po necelé půlhodině se dostali domácí do vedení po obrovské chybě obranné čtveřice Strakonic.

Od tohoto momentu byli domácí lepším týmem, hosté již šance neměli.

Problémem obrany SK byla především útočná dvojice Hořovicka Veinlich – Krajčovič.

Hořovicko – Strakonice 2:0 (1:0)

Branky zaznamenali Veinlich (28. minuta) a Pecinovský (58. minuta). ŽK 2:3, ČK 0:0. Pískal Melničuk.

Utkání přihlíželo 180 platících diváků.

Sestava Hořovicka: Slováček – Zámeček, Kovařík, Kaufman, Pecinovský – Pobiš (74. Sklenář), Větrovský, Bežó, Nademlejnský – Veinlich (85. Ábel), Krajčovič (78.Ehl).

Sestava Strakonic: Skála – Černý, Hajdušek, Legdan, Roučka – Kotrnoch (80. Křivanec), Benedikt, Brozman (67. Hovorka), Zedník – Káník, Hanzlík (69. Říský).

Hodnocení utkání očima asistenta trenéra Přemysla Šrouba a kapitána mužstva Václava Zedníka.

Přemysl Šroub – asistent trenéra: „Do Hořovic jsme jeli s cílem vyhrát, ale naše hra nebyla dobrá. Kdybychom vedli po úvodní půlhodině 3:0, nikdo by se nemohl divit. Jen Hanzlík šel dvakrát sám na branku. V osmadvacáté minutě jsme inkasovali po naší chybě, od té doby se nám nedařio. Vázla kombinace ve středu hřiště, za celý druhý poločas jsme si nevytvořili jedinou vážnější gólovou šanci. Musíme se z toho poučit, čeká nás domácí zápas s Třeboní. Pokud budeme chtít pomýšlet na lepší výsledek, musíme naši hru rapidně zlepšit.“

Václav Zedník – kapitán mužstva: „Do utkání jsme vstupovali s velikým očekáváním. Příprava se nám vydařila, kádr se doplnil o zkušené hráče, kteří nám určitě pomohou. V zápase s Hořovickem se nám bohužel nedařilo, po úvodní půlhodině jsme začali hrát bez nasazení. Je škoda, že jsme nedali nějaké branky v úvodu, šancí jsme měli dost.
Do úvodního divizního utkání jsem nastoupil s kapitánskou páskou, kterou mi svěřil trenér Eduard Kubata. Uvidíme, jak to bude vypadat v následujících zápasech. Rozhodně je v týmu více zkušených fotbalistů, kteří mohou mužstvo vést.
K domácí premiéře přijede tradiční soupeř z Třeboně. V tomto zápase musíme předvést mnohem lepší výkon. Chceme vyhrát.“