Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStříbro udolalo soupeře fyzickou kondicí

Stříbro - Tři body za vysoké vítězství 5:1 si přivezli z Vejprnic fotbalisté Baníku Stříbro. Vstup do krajského přeboru se tak nováčkovi soutěže vydařil.
 
„S výsledkem utkání jsem pochopitelně spokojen. Větší váhu ale dávám tomu, že jsme v tom horku, jaké panovalo, vydrželi celý zápas a fyzickou kondicí jsme soupeře převálcovali,“ vyjádřil se k zápasu trenér Baníku Jaroslav Lorenc. „Svědčí to o tom, že příprava, kterou jsme absolvovali, byla kvalitní a je to znamení pro další pokračování sezony,“ dodal.

Baník Stříbro zajíždí v druhém kole soutěže do Klatov, které zvítězily v neděli 2:1 v Rozvadově. „My ale v Klatovech chceme vyhrát. Ne, že bychom soupeře podceňovali, ale jedeme do Klatov se stejnou taktikou jako do Vejprnic. Chceme hrát útočný fotbal, protože s nečím takovým, jako je hrát na remízu, to už dnes v moderním fotbale nejde,“ uvedl Lorenc.

Trenér za výkon ve Vejprnicích vyzdvihl celé mužstvo. „Samozřejmě, že mohu některé hráče pochválit jmenovitě, ale na tréninku si řekneme, že důležité je, aby si všichni hráči uvědomili, že individualita v této hře zase tak mnoho neznamená – důležitější totiž je, že všech patnáct hráčů, kteří byli v zápase a na lavičce, pro úspěšný výsledek něco udělalo. Že i jen tím, že byli v kádru, vnesli bojovného ducha a přispěli tak k výsledku,“ vyjádřil se trenér.

Jmenovitě ale vysekl poklonu jednomu hráči. „Zápas se hodně povedl Honzovi Komárkovi. Ne proto, že dal dva góly, ale dokázal, že i hráč, který měl doposud zkušenosti nejvýše s I.A třídou, dokáže být hnacím motorem celého mužstva,“ uvedl Lorenc.

Autor:
Jiří Kohout