11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

V okresním derby zvítězil Staňkov nad Chodovem.

Další z okresních der­by bylo na programu v sobotu ve fotbalovém krajském pře­boru, když Staňkov hostil hrá­če z Chodova. Hosté ve druhé půli srovnali, ale domácí v zá­věru utkání rozhodli o svém vítězství.

Staňkov - Chodov   3:1 (1:0)

Branky: 19. a 77. Gust, 89. Řeháček-68. Kapic.

V souboji okresních rivalů začali lépe domácí. První váž­nou příležitost si vytvořil Ře­háček, ale Staviarského ne­překonal. To se povedlo v 19. minutě Gustovi, který hlavič­kou po rohu otevřel skóre -1:0. I nadále měli domácí mírnou převahu, kterou ale nedokáza­li vyjádřit gólově.

Ve 38. minutě se do šance po přihrávce Trhlíka dostal opět Řeháček, ale odkrytou branku netrefil. Dvě minuty nato za­hrozil hostující Kuboušek, ale jeho střela skončila těsně nad.

Do šaten tedy odcházeli spoko­jenější domácí.

Po změně stran Chodov hru i skóre srovnal, když se po cen­tru z pravé strany v 68. minutě ve skrumáži nejlépe oriento­val Kapic. O minutu později mohl vrátit svému týmu vede­ní Trhlík, ale jeho pokus refle­xivním zákrokem kryl Stavi­arský.

V 72. minutě Kapic ideálně vysunul Krakeše, který se sám řítil na Jánského. Tuto příležitost ale nedokázal využít a sla­bou střelu poslal jen do gólma­na. Pět minut nato se k roze­hrání trestného kopu po faulu na Řeháčka ze 17 metrů posta­vil Gust a technickou střelou zajistil vedení pro svůj celek - 2:1. Za další dvě minuty mířil těsně vedle staňkovské branky po přihrávce Šota Petr Holar.

Konečnou podobu výsledku přinesla poslední minuta zá­pasu, ve které skóroval přímo z rohového kopu Řeháček a pečetil tak zasloužené vítěz­ství domácích, které v sobotu čeká další okresní derby v Domažlicích.

Staňkov: Jánský - Hrach, Štverka, Gust, Hönig - Regál, Řeháček, Plas (18. Russ), Dolejš­, Trhlík a Bočan (63. Vachtl). Tre­nér: Vojtěch Šindler.

Chodov: Staviarský - Smazal, Miroslav Holar, Jan Chmelík, Miroslav Chmelík - Kapic, Petr Holar, Kuboušek (46. J. Šot), Há­la - Krakeš a Kobes. Trenér: Miroslav Chmelík st.            (mif)