10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

FK Tábor - J. Domažlice 1:0 (1:0)

První zápas nové sezóny se na hřišti nováčka FK Tábor hráčům Jiskry příliš nevyvedl. Z kádru nehráli Tesař, Hulina a Mifek a hlavně první z nich v zadních řadách dost chyběl. Po úvodních několika minutách, kdy měla Jiskra převahu, domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a naše obrana měla plné ruce práce, aby stačila jednu útočnou vlnu za druhou zastavovat. Domácí šli po rohu do vedení a až na poslední čtvrthodinu, byli v prvním dějství aktivnější. Ve druhém poločasu se táborští stáhli dozadu a hráli na nakopávané míče brejkovým útočníkům, z čehož vzešlo několik nebezpečných akcí. Jiskra měla sice opticky více ze hry, ale za celou druhou půli vážněji brankáře Blažka neohrozila
V úvodu zápasu se do první šance dostal v 7. minutě hostující Mužík, ale jeho volej mířil přímo doprostřed branky, kde čekal domácí brankář Blažek. O pouhé dvě minuty později odvrátil na druhé straně Fořtův centr zprava Strejc na roh, ten rozehrál zprava Fořt, míč proletěl před brankou až ke vzdálenější tyči, kde stál nehlídaný Kolský a hlavou ze 3 metrů poslal míč do sítě – 1:0. Domácí stále přidávali na obrátkách a v 10. Minutě se po centru Pěknice dostal ke střele volejem z 6 metrů Bujnovský, ale Mleziva zázračně vytlačil míč na roh. Po jeho rozehrání vznikl před domažlickou brankou závar, ale nakonec se hosté ubránili. Ve 20. Minutě se uvolnil domažlický Bahleda, ale zleva z šestnáctky minul vzdálenější tyč. Poté si s hlavičkou Trčky poradil Mleziva a na druhé straně vyboxoval Mužíkův tr. kop Blažek. Ve 24. Minutě se do vyložené šance dostal domácí Pěknic, když jej hosté nechali jít skoro od poloviny hřiště samotného na Mlezivu a nikdo jej nestíhal, ale Mleziva mu vykryl úhel a jeho střelu ze 14 metrů vyrazil na roh. Poté domažlický brankář zlikvidoval Kolského hlavičku z 8 metrů a na druhé straně ve 27. minutě po akci Černého mířil volejem z šestnáctky nad domácí branku Leitl. Domácí ofenzíva slábla a do hry se dostávali častěji i domažličtí. Ve 35. minutě po Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval ze 12 metrů nehlídaný Bahleda nad táborskou branku. Jeho další pokus skončil na domácí obraně a po půlhodině hry poslal Paul oblouček nabíhajícímu Bublíkovi, ten si míč nezpracoval ideálně a soupeř mu jej ukopl na roh. Ten rozehrál zprava Bárta, trefil jen obránce, další opakovanou střelu téhož hráče z těžkého úhlu vyrazil brankář Blažek na roh. Ve 38. minutě nezpracoval Bahleda Manowetzův centr 14 metrů před táborskou svatyní a vzápětí dostal od Manowetze další míč do vyložené šance, ale jeho střelu z 8 metrů stačil Blažek konečky prstů zázračně vytlačit na tyč. Když pak skončil závar před Mlezivou útočným faulem domácích, bylo to v první půli vše.
Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a v 54. minutě spálil vyloženou tutovku Kalášek, který po Šahajdově přihrávce ze 3 metrů přestřelil odkrytou domažlickou branku. V 55. Minutě stačili domácí zblokovat Manowetzovu bombu zleva z šestnáctky a na druhé straně musel pokus o brejk zastavit Zlámal hlavičkou Mlezivovi. Hosté se stále tlačili před táborskou šestnáctku, ale tam jejich akce bez nápadu končily na razantních a běhavých domácích zadácích. V 68. Minutě se domácím vydařil brejk, ale Pěknic jej zakončil střelou zleva z 15 metrů, kterou Mleziva dalším výborným zákrokem vyrazil. O chvíli později musel domažlický gólman skluzem odkopnout míč před nabíhajícím Bujnovským a domácím se poté nevydařily dva tr. kopy, když ten druhý Bujnovského jen o kousek minul Mlezivovu levou šibenici. Když už se domažličtí dostali ke střele, byli u nich včas domácí zadáci a míč stačili zblokovat, jak tomu bylo v 79. minutě při pokusu Černého. Brankář Mleziva svůj tým podržel ještě v 83. minutě, kdy se před něj protáhl domácí Pěknic a jeho střelu ze 14 metrů opět výborně vyrazil. Poté dvakrát vystřelil ze střední vzdálenosti hostující Cihlář, ale brankáře Blažka překvapit nemohl. V 90. minutě přizvedl míč hlavou domažlický Dochtor na Bublíka, ale brankář Blažek byl u něj včas a vše zažehnal. Když pak v nastavení zamířil Kolský nad Mlezivovu branku a na druhé straně Strejcův centr vyboxoval Blažek, zůstaly body doma.
Rozhodčí: Mareš, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (84. Pěknic), diváků: 410.
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Zlámal (Cihlář), Paul, Bárta – Černý, Manowetz (59. Mašek), Bublík, Mužík, Leitl – Bahleda (83. Dochtor). Trenér: Libor Žák.

Zápas okomentoval na webové stránce trenér Libor Žák:

"Utkání jsme začali dobře, první velká šance Mužíka ale golmana nepřekvapila, defakto z protiútoku jsme dostali po rohu zbytečný gol, od hráče, který měl být hlídán osobně a zůstal úplně sám!!!! Domácí se dostali do šance jen z ofsajdu, kdy je vychytal Mleziva. Naše šance zůstaly nevyužity. V prvé půli jsme mohli minimálně třikrát skorovat, do druhé půle jsme nabádali hráče ať hrají po zemi, přes narážečky, ale bohužel jsme jen nakopávali míče a to vyhovovalo domácím, kteří v pohodě náš platonický tlak přežili. Když zhodnotím jednotlivé posty, krajní obránci si své splnili a druhý poločas jsme vúbec nevyužívali jejich snahy o náběhy a místo do stran jsme míče tlačili do prostřed hřiště. Stopeři: momentálně největší problem! Nemluví se, neorganizuje se hra, špatná rozehrávka - tam musíme nejvíce zapracovat. Záloha má být naší nejsilnější zbraní, ale chyběli mě finální příhry, Mužík dostal přednost před některými hráči a musí si uvědomit jestli chce hrát fotbal nebo dělat dalších pět věcí -pro mě jeho výkon zklamáním. V útoku Bahleda se snažil, ale potřebujeme aby se již trefil, šance měl. Manowetz zůstal za očekáváním a má prsty v obdržené brance. Na některé vedlejší vlivy se nechci vymlouvat, protože soupeř byl hodně hratelný a o to více mrzí ztráta. Já jsem z výsledku hodně zklamaný a doufám, že si hráči vezmou ponaučení pro příští zápasy. Utkání si rozebereme a musíme se připravit na sobotu na Příbram, nic jiného než výhru si nepřipouštím."