10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

FK Tachov - Chrást 2:2 (2:0)

Tachov - Fotbalisté divizního FK Tachov si pozvali týden před zahájením soutěží k přátelskému přípravnému duelu fotbalisty Spartaku Chrást.

V jeho řadách se objevil extachovský střelec Václav Bezdička, který pár hodin před výkopem ještě seděl v letadle. Vracel se z mezináýrodního turnaje v plážovém fotbale, ve kterém je členem českého národního týmu. Deset minut po půli byl vystřídán pro lekhé zranění.

Domácí ztratili v tomto zápase ve druhém poločase dvoubrankové vedení a rozešli se se svými soupeři z Chrástu nakonec smírně 2:2.

První šanci měli hned po úvodním hvizdu arbitra Burdy domácí. Hostující gólman ji ale zneškodnil. Ve druhé minutě byl před vápnem faulován Bezdička. Ani chrástečtí z toho nic nevytěžili. V páté minutě zachraňoval domácí kapitán Lukáš Čížek, poté zneškodnil šanci Kovaříka svým zákrokem Bobčík. Sto dvacet vteřin po tomto zákroku se domácí ujali vedení 1:0 hlavičkou Bezděka. Stejného hráče vychytal Bláha chvíli poté. Do třetice byl v zakončení po centru Jana Viterny tentýž hráč. Potom se hrálo chvíli hlavně ve středu pole. V 31. minutě dostal pěkný centr od Habarta na hlavu Braun a pohodlně zvýšil na 2:0. Hosté toho v tuto dobu moc neukázali, jakoby šetřili síly na druhý poločas.

Po změně stran provedli oba trenéři několik výměn. Šťastnější volbu měl zřejmě hostující kouč. Tachované ještě několikrát naznačili akce, ale začal hrát i Chrást. Löwy mohl snížit, ale udělal kličku navíc a bylo po šanci. Domácí Janoušek byl rovněž v šanci, ale nezkušenost vykonala své. Svěřenci trenéra Urbánka si čím dál víc troufali v útočné fázi. Schamberger špatně zakončoval a ještě to samé provedl domácí Straka. V 76. minutě Levý rybičkou mířil ještě nad, ale potom Kučera dobře centroval. Hosté trefili břevno a z následné dorážky snížil Kroc – 2:1. Dvě minuty po brance chybovali domácí rozehrávkou domů. Trestný kop naštěstí skončil pouze ve zdi Tachova. Šest minut před koncem zahrávali hosté další trestný kop. Komárek nedal střídajícímu Ptákovi šanci – 2:2. Domácí Petr Hobza krátce po brance pěkně centroval do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. Když naskakovala na hodinách poslední minuta, mohl utkání rozhodnout chrástecký Komárek. Mířil k potěše domácích mimo.

Zatímco domácí trenér Bečka odcházel zjevně rozčarován, Urbánek na druhé straně nerozhodný výsledek bral s potěšením.

FK Tachov – Spartak Chrást 2:2.

Poločas: 2:0.

Branky: 7. Bezděk, 31. Braun – 76. Kroc, 84. Komárek. Rozhodčí: Burda – Kožár, Majerčík. ŽK: 1:1. Divá: 150.

FK Tachov: Bobčík (46. Pták) – Lukáš Čížek (46. Petr Hobza), Šácha, Pavel Kaše (61. Petr Kaše), Straka, Bezděk (46. Janoušek), Habart, Jan Viterna (61. Tušl), Braun, Hutta, Hudec (46. Elijaš). Trenér Bečka.

Sp. Chrást: Bláha (70. Kokoška) – Levý, Král, Kovařík (46. Haidlmaier), Davídek (55. Schamberger), Komárek, Bezdička (55. Kučera), Stružka, Tyr, Kroc, Löwy. Trenér:  Urbánek.