13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Pohárové drama rozhodl Lukáš Čížek

Tachov /AKTUALIZOVÁNO/ – Až devatenáctá penalta proměněná Lukášm Čížkem rozhodla o postupu FK Tachov do dalšího kola Poháru ČMFS v kopané. V normální hrací době skončil duel mezi domácími a Doubravkou 1:1, na penalty vyhrál Tachov 8:7.

Jiří Kohout

Tachovští fotbalisté přivítali na svém trávníku nováčka divize Senco Doubravka, se kterým 8. srpna otevřou také nový divizní ročník. Nezačali dobře, brzy prohrávali 0:1 a po poločasu dokonce 1:3. Zlepšeným výkonem ve druhé půli však dokázali vyrovnat a v penaltovém dramatu rozhodli o svém postupu.

Hned v úvodních vteřinách zápasu slabě zakončoval doubravecký Švec. Po jeho pokusu následoval roh a ten musel zlikvidovat Bobčík. Hosté byli rychlejší a měli další šance. Až v osmé minutě sep orpvé ukázali i Tachované, levačkou pálil nepřesně Hudec. Dvě minuty na to už ale prohrávali, Salák udělal kličku i brankáři Bobčíkovi a pohodlně skóroval – 0:1. Běžela 18. minuta a stadion zajásal poprvé. Centr Hudce trefil hlavou Bezděk – 1:1. Pak chyboval nejistý Elijaš, ale Švec přestřelil. Ve 32. minutě šli hosté opět do vedení. Autorem branky byl po skluzu Švec – 1:2. A Stodvacet vteřin potom přišla další branka Doubravky, na dvougólový rozdíl zvýšil dobře hrající Salák.

Druhý poločas začal náporem domácích. V 55. minutě se domácí dožadovali penalty. Rozhodčí Hajšman nechal hrát dále a sklidil nevoli diváků i hráčů. Pak nedal Habart, další náznaky na snížení stavu byly na kopačkách Hudce a Čížka. Dvakrát po sobě ale zachraňovali i Jan Viterna a střídající Tušl před brankou domácích.

Až v poslední čtvrhodině přineslo úsilí domácích ovoce. Nejprve Braun snížil a po něm podruhé v zápase Bezděk srovnal a rázem to bylo 3:3.

V posledních vteřinách kopala Doubravka roh, ale ten odvrátil do bezpečí Lukáš Čížek.

Na řadu přišly pokutové kopy. Za stavu 7:7 rozhodl jako správný kapitán Lukáš Čížek. On proměnil, kdežto hostující Král trefil pouze břevno a bylo rozhodnuto. Do dalšího kola Poháru ČMFS postupují svěřenci Zdeňka Bečky.
FK Tachov – Senco Doubravka 4:3 na pen.
Poločas: 1:3. Branky: 18., 85. Bezděk, 75. Braun, rozh. pen. Lukáš Čížek – 10., 34. Salák, 32. Švec. Rozhodčí: Hajšman – Pastyřík, Mudra. Hráno bez karet. Diváků: 260.
Přehled pokutových kopů (první kopal Tachov): Hutta 1:0, Šimr nedal, Hudec 2:0, Pondělík 2:1, Straka nedal, Vaigl 2:2, Braun 3:2, Míčka 3:3, Tušl 4:3, Salák 4:4. Druhá série: Šácha 5:4, Kovacs 5:5, Jan Viterna 6:5, Sýkora 6:6, Habart 7:6, Horvát 7:7, Bezděk nedal, Řezáč nedal, Lukáš Čížek 8:7, Král nedal.
FK Tachov: Bobčík – Lukáš Čížek, Luboš Viterna (46. Tušl), Straka, Elijaš (46. Šácha), Bezděk, Habart, Jan Viterna, Braun, Hutta, Hudec. Trenér Bečka.
Senco: Míčka – Král, Řezáč, Vaigl, Sýkora, Salák, Smíšek, Šimr, Švec (67. Horvát), Kovacs, Duchek (90. Pondělík). Trenér Kovacs.