15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Spartak Chrást - Jiskra Domažlice 1:3 (0:1)

K důležitému zápasu odjížděli hráči Jiskry s vědomím, že po zaváhání Města Touškov v Plzni, mají v případě vítězství možnost dostat se před ně o bod na čelo tabulky. V zápase jim však k vítězství napomohlo i veliké štěstí, když domácí hráči trefili dvakrát tyč a dvakrát břevno Pejsarovy branky!

Domácí začali ve velkém stylu a hned ve 2. minutě přistrčil hlavou míč Ranc na volného M. Tyra, který z 10 metrů trefil břevno domažlické branky. O pouhé dvě minuty později našel Diepold nabíhajícího Mojžíše, ale jeho střelu z úhlu zprava Pejsar výborně vytlačil na roh. Domácí však ofenzívu přehnali a v 6. minutě poslal Mifek dopředu nabíhajícího Schötterla, který sám proti domácímu brankáři Bláhovi nezaváhal, z šestnáctky jej přehodil a poslal Domažlice do vedení – 0:1. Po čtvrthodině hry zakončil akci vysokou střelou hostující Šot a na druhé straně po Rancově tr. kopu musel Pejsar míč vytlačit na roh. Ve 20. minutě si pak hostující gólman poradil s tr. kopem Diepolda a vzápětí i se střelou V. Tyra z 18 metrů, kterou vytlačil nad břevno. Domácí mohli srovnat ve 27. minutě, kdy Diepold trefil z 15 metrů levou tyč Pejsarovy branky, míč se odrazil na druhou stranu k M. Tyrovi, který však volejem z 10 metrů branku hostů přestřelil. Ačkoli v poli se hrálo vyrovnaně, domácí byli v útoku aktivnější a hostující obrana chvílemi zasahovala doslova „za minutu dvanáct“. Po půlhodině hry se dostal ke střele z otočky domácí V. Tyr, ale tečovaný míč skončil vedle levé Pejsarovy tyče. Ve 33. minutě vystřelil nepřesně zpoza šestnáctky domácí Šmíd. Ve 41. minutě stačil na poslední chvíli skluzem vypíchnout míč domažlický Strejc, do šance se řítícímu Mojžíšovi. Hosté se mohli radovat z brejku ve 42. minutě, kdy po nedorozumění domácích zadáků postupoval Mifek sám proti Bláhovi, ale tutovku zahodil slabou střelou z 15 metrů, která skončila vedle pravé tyče chrástecké branky.

I v úvodu druhé půle byli domácí v ofenzívě aktivnější a hned ve 46. minutě po Diepoldově přihrávce trefil hlavou z 8 metrů domácí Šmíd podruhé břevno Pejsarovy branky. Kalich hořkosti si museli domácí střelci vypít do dna o dvě minuty později, kdy svoji tutovku zakončil kanonýr Mojžíš střelou ze 14 metrů do pravé Pejsarovy tyče. Hosté kontrovali jen Machovou střelou ze 22 metrů, která mířila nad branku. V 51. minutě však našel domažlický Šámal nabíhajícího Černého, ten se střetl s jedním domácím zadákem a brankářem, ale odražený míč se z tohoto střetu pomalu kutálel do branky a nakonec skončil za brankovou čarou – 0:2. Gól na chvíli srazil domácí do kolen a hosté se ujali aktivity. V 54. minutě zakončil Černý svou akci střelou nad Bláhovu branku a o minutu později našel Šot nabíhajícího Mifka, který tentokrát svoji tutovku, střelou ze 14 metrů zleva proměnil a zvýšil na 0:3. Domácí však ani poté nesložili zbraně a o tři minuty později musel Mach odvracet před nabíhajícím Diepoldem na roh. Po hodině hry zamířil domácí Král volejem ze 20 metrů nad Pejsarovu branku a vzápětí Tesař hlavou odvrátil Diepoldův tr. kop ze 22 metrů. V 63. minutě stačili domácí zadáci zastavit Kotlanův průnik zleva a na druhé straně se blýskl Pejsar, který vyrazil Rancovu střelu zprava, mířící ke vzdálenější tyči. Vzápětí musel domácí brankář řešit situaci pádem pod nohy nabíhajícího Šámala. V 72. minutě se dostal hostující Šámal ke střele zleva, ale domácí zadáci míč srazili na roh. O chvíli později, rovněž na roh, srazili domácí zadáci Kohoutův centr zleva a vzápětí nad domácí branku zamířil ze 22 metrů Váchal. V 79. minutě se po Křenově centru zleva ocitl ve stoprocentní šanci u vzdálenější tyče domácí Mojžíš, ale hlavou míč 8 metrů před Pejsarem, netrefil. Vzápětí na druhé straně uviděl Šot nabíhajícího Kotlana, ale jeho přihrávka byla prudká a Bláha u ní byl dříve. Deset minut před koncem při jednom z centrů domácích uklouzl Tesař, k míči se dostal Mojžíš a ten nekompromisní bombou z šestnáctky, která se od spodní hrany břevna odrazila do branky snížil na 1:3. Domácí ucítili šanci a vrhli vše do útoku, ale hosté zlobili brejky. Kotlanův průnik byl zastaven faulem a sedm minut před koncem kdy si narazil Šot s Kohoutem, šel domažlický kanonýr sám proti Bláhovi, ten však včasným vyběhnutím jeho tutovku zmařil. V samotném závěru pak domácí Doležal hlavičkoval po Křenově centru z 10 metrů vedle levé Pejsarovy tyče a přesně totéž si zopakoval v nastaveném čase, když centroval zprava Diepold.

Sestava Jiskry Domažlice: Pejsar – Strejc, Tesař, Rejthar – Mach, Janeček (36. Kohout) – Černý, Šot, Šámal, Mifek (66. Váchal) – Schötterl (54. Kotlan).

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.