Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaňkov doufá v záchranu v I. A třídě

Po sezoně strávené v krajském přeboru se mužstvo Staňkova vrací do I.A třídy. Zeptali jsme se hlavního trenéra Zdeňka Zahoře, jak se tým připravuje na nový ročník a jaké cíle si do něj dává.
 

„ S přípravou jsme začali už 14. července. Každý týden máme pravidelně dva tréninky a hráči se poctivě scházejí dle svých možností,“ přibližuje hlavní trenér staňkovského týmu. Minulá sezona se hráčům z Domažlicka vůbec nevydařila. V celkové tabulce obsadil Staňkov poslední pozici a po roce se vrátil do I.A třídy. Podzimní část ročníku bude pro tým určitě také velmi náročná.
 

„V kádru došlo k několika změnám. Odešli hráči, kteří zde byli na hostování z Klatov a Holýšova. Máme ale vyhlédnuté posily, se kterými jednáme o příchodu do našeho týmu,“ říká Zdeněk Zahoř, který na trenérskou lavici usedne společně s asistentem Ladislavem Kuklou. První přípravný zápas Staňkov odehraje v sobotu 25. července o pouťových slavnostech na domácím hřišti s účastníkem I.B třídy Spartakem Klenčí.
 

„V současné době se zaměřujeme převážně na fyzickou kondici, která je pro každého nezbytná. Jsem si jist, že nás tým z Klenčí určitě prověří. O týden později máme v úmyslu sehrát přátelské utkání s mužstvem Klatov,“ prozrazuje plány Zdeněk Zahoř. TJ Staňkov, který byl založen počátkem 30. let a v období mezi léty 1972–1975 hrával i divizi, začne nový ročník zápasem v Manětíně. S tímto soupeřem se Staňkovští setkávali i v minulé sezoně krajského přeboru.
 

„Výsledek tohoto utkání vůbec nedovedu odhadnout. My pravděpodobně pojedeme na soupeřovo hřiště oslabení, ale to neznamená, že se nepokusíme o plný zisk bodů. Hrát se dá však úplně s každým a věřím, že se mužstvo dostane do optimální herní pohody, aby předvádělo kvalitní a atraktivní fotbal,“ uzavírá trenér Zahoř.

 

Autor: Martin Steinbach