Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPrvní půle byla tragická, zdůraznil Eduard Kubata


Strakonice- Trenér Strakonic uvedl, že by si přál útočníka s čichem na góly. Sobotní utkání s dorostenci hodnotit nechtěl, neboť bral zápas jako seznamovací a příliš do něj nezasahoval.

U divizního celku působí trenér Eduard Kubata teprve čtrnáct dní. Jak je spokojen s průběhem přípravy a co říká na prohru s divizním dorostem?

Dobrý den, na úvod bych vás chtěl poprosit o zhodnocení středečního zápasu ve Čkyni.
Dobrý den, první půle byla tragická. Ve druhé půli vypadala hra lépe. Trošku naší zásluhou a především zásluhou Čkyně, která odpadla fyzicky. Výkon jsme skutečně vylepšili, ale já hodnotím spíše první půli, kdy soupeř stačil. V ní bylo vše špatně. Prohrávali jsme všechny osobní souboje, takhle se hrát fotbal nedá.

Jak jste spokojen s prozatímním průběhem přípravného období?
Příprava probíhá podle plánů. Zatím nemohu říci, že jsem spokojený, na to jsem ve Strakonicích krátkou dobu. Já stejně nebudu spokojený nikdy.

Co byste řekl k utkání s dorostem, ve kterém jste prohráli 2:5? 
K tomuto utkání bych se nerad vracel. Pro mě bylo seznamovací a ani jsem do něj ještě příliš nezasahoval. Již před utkáním jsem řekl, že jej hodnotit nehodlám. Hráče jsem upozornil, že je nechám hrát, aby se mi předvedli. Rozhodně utkání neodchodili, ale někteří hráči se mi zdáli naopak přemotivovaní. Celý mančaft tím poté trpěl. Moc kvalitních akcí v utkání nebylo, i když vše nebylo tak špatné, jak se z výsledku zdá. Šlo o první přípravné utkání, proto bych jej nechtěl hodnotit podrobněji.

Sháníte ještě nějaké posily, nebo začnete divizní sezonu se současným kádrem?
Sháníme a sehnat musíme, jinou cestu nevidím.

O jaké posty se jedná?
Já bych si přál určitě útočníka. V útočné dvojici by mohl hrát s Patrikem Káníkem, Václavem Zedníkem nebo s Říským, který skončil v dorostenecké kategorii. Ofenzivní typy máme. Chybí typický útočník do vápna.

Jaká je situace okolo Aloise Roučky? Je jeho působení ve Strakonicích potvrzeno? Ve středu rozhodně svou kvalitu prokázal.
Roučka zůstane, už podepsal smlouvu. Na nadcházející sezonu s ním počítám.

Z hostování v zahraničí se vrací také Petr Hovorka, jeho budoucnost?
Hovorka je naším hráčem, vrátil se z hostování a bude za nás také hrát. Rozhodně je součástí mých plánů.

Čím byste chtěl nalákat diváky do divizního hlediště? Jaký fotbal můžeme od vašich svěřenců očekávat?
Na jméno je nenalákám. Chtěl bych hrát fotbal, který se divákům líbí- technický, rychlý, důrazný. To by se mi samozřejmě líbilo. Určitě očekávám od svých svěřenců více fotbalovosti, než jsme předváděli například ve středu. Myslím si o sobě, že jsem trenérem, který se o praktikování pěkného fotbalu snaží. Jednoduchost a nakopávání na útočníky bych chtěl omezit. Až se nám tohle povede, lidé chodit začnou. Nesmíme prohrávat devadesát procent soubojů, jako se Čkyní v první půli.

Sledoval jste divizi ve Strakonicích už minulou sezonu, nebo se s týmem seznamujete až nyní?
Na jaře jsem tým dvakrát nebo třikrát viděl, ale dá se říci, že se seznamuji. Když jsem zde byl před pěti lety, v mančaftu byli tři hráči ze současného kádru. V tu dobu, kdy se hrála ČFL, zde působili útočník Káník, gólman Mára a navrátilec Roučka.

Jak byste zhodnotil nepodařené angažmá ve Vejprnicích, poučil jste se z něj?
K tomuto angažmá bych se nechtěl vracet, ve Vejprnicích byly podmínky trošku extrémní. Měli jsme určité plány, poté se ale zjistilo, že splnit nepůjdou. Proto jsem okamžitě odstoupil. Viděl jsem, že angažmá ve Vejprnicích nemá perspektivu.

Řešil jste již s Karlem Sládkem (trenér rezervy) případnou spolupráci A-týmu s B-týmem?
Ano, na toto téma jsme spolu mluvili. Oba týmy si budou muset navzájem pomáhat. Jinak to nepůjde, neboť na dva mančafty nás moc není. Pomáhat budou spíše moji hráči rezervnímu týmu. Může to být ale i naopak. Když chytne hráč rezervy formu a mně se budou jeho výkony líbit, určitě jej vyzkouším. Hráči rezervy mají do mého týmu dveře otevřené.

Počítáte do vašeho mančaftu také s dorostenci?
Určitě. Je tu s námi Říský, v dorostu skončili také obránce Černý a gólman Čížek.

Všichni tři budou hrát na podzim za A-tým?
Ano. Říský, Černý a Čížek budou hrát v divizním celku. Prozatím určitě a poté uvidíme, zda se prosadí. V tomhle věku je velmi důležitá zápasová praxe, proto by případně pomáhali B–týmu v I.A třídě.

PAVEL PUBAL