Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNabídky jsem dostal i od Třeboně a Prachatic

Strakonice - Zlivský odchovanec Stanislav Legdan si přeje hrát v nadcházející sezoně na špici divizního ročníku, v týmu cítí vysokou kvalitu.

Fotbalista Stanislav Legdan se v divizních Strakonicích uvedl skvěle. V zápase se Slavojem Stod vstřelil gól. 
Autor: Jan Škrle

Třiadvacetiletý stoper Stanislav Legdan absolvoval přípravu s českobudějovickým Dynamem, poté přestoupil do Písku a nyní je v divizních Strakonicích. U mužstva od Otavy bude působit v nadcházející sezoně, v ní by měl patřit mezi opory.

S fotbalem jste začínal ve Zlivi. Kde jinde jste ještě působil, jak byste shrnul svou prozatímní kariéru?
Ve Zlivi jsem hrál do 12 let, poté si mě vytáhlo Dynamo České Budějovice. Tam jsem hrál za dorost a poté i za juniorku. Po půlročním hostování v Táboře následoval přestup do Písku, odkud jsem byl celou loňskou sezonu na hostování v Tatranu Prachatice. Nyní jsem zhruba týden ve Strakonicích.

Nakoukl jste také do ligového A- týmu Dynama, nebo byla vaším vrcholem již zmiňovaná juniorka?
Byl jsem během působení v dorostu na přípravě s A-týmem, do žádného utkání jsem ale nenakoukl. Přesto to pro mě byla skvělá zkušenost a jsem za ni rád.

Jak jste se dostal do divizního týmu Strakonic? Kdo vás kontaktoval?
Zavolal mi sekretář klubu David Faja, který mi řekl, že o mě mají s Eduardem Kubatou zájem a chtěli by mě do Strakonic. Za nabídku jsem byl samozřejmě rád. Doufám, že se umístíme někde do pátého místa, tým na špici divize tu rozhodně je.

Měl jste nabídky i z jiných oddílů?
Ano, nabídky jsem dostal také od Třeboně a Prachatic, upřednostnil jsem ale působení ve Strakonicích.

S jakým umístěním byste byl spokojen? Mluvil jste o kvalitním kádru, myslíte si, že se můžete pokusit i o postup?
Nevím, jestli jsou zde až tak vysoké ambice, ale kvalita kádru je na divizní mužstvo vysoká. Já doufám, že budu hrát pravidelně a umístíme se v popředí tabulky.

V sobotním utkání se Slavojem Stod jste nastoupil v první půli netradičně v záloze, po přestávce pak na stoperu. Jaký post vám sedí více?
Spokojenější jsem určitě na stoperu. Tam jsem hrál celý rok v Prachaticích a zvykl jsem si na to. Ale vybírat si nebudu, hlavně abych hrál v základní sestavě.

Přesto je možné, že vás bude trenér Kubata využívat do středu zálohy. Tam byste hrál nejspíše s další novou tváří Michalem Brozmanem. Vadila by vám tato role?
Rozhodně ne, s Michalem se známe už z Písku, kde jsme společně působili a jsme dobří kamarádi. Scházíme se také mimo hřiště. Po fotbalové stránce si také vyhovíme, Michal je výborný fotbalista.

A kromě Michala Brozmana se znáte osobně ještě s nějakým spoluhráčem, nebo se seznamujete až nyní?
Kromě Michala se znám vlastně jen s gólmanem Jakubem Skálou, se kterým jsem působil v Dynamu v juniorce. Jinak ale samozřejmě všechny své spoluhráče poznám, proti drtivé většině jsem nastoupoval v minulých letech v dresu soupeře.

PAVEL PUBAL