Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTým je dle Veselého svou kvalitou na úrovni kraje

 


Prachatice - Fotbalový oddíl Tatran Prachatice má za sebou první trénink v letní přípravě. Tuto středu se na svém domácím hřišti sešel neúplný kádr, který se oproti loňské sezoně mírně změnil.
Autor:
Redakce 

Odchody

Z Tatranu odešlo hned několik zkušených hráčů, kteří se minulou sezonu objevovali v základní sestavě. „Naše řady opouštějí Kováčik, který odchází do Rakouska. Martin Bednár společně s Rosou se zase stěhují do Německa. S aktivní činností v Tatranu skončil také náš kapitán Kamil Tobiáš, který odchází do Českých Budějovic trénovat tamější dorost. Do Písku se pak vrací Červenka s Legdanem, kteří u nás byli pouze na hostování. Do prvního mistrovského utkání nemůžeme také počítat s Koršalou a Janouškem, kteří mají červenou kartu,“ uvedl ke změnám v týmu jeho hlavní trenér Josef Veselý, který si uvědomuje, že příští sezona bude pro Tatran velmi složitá. „Opouští nás kvalitní hráči, kteří se budou těžko nahrazovat. Budeme muset sehnat náhrady jak do útoku, tak i do obranné fáze. Nynější kádr, který se sešel na prvním tréninku, je svou kvalitou lidově řečeno roven některému z týmů v I. A třídě nebo mančaftu z krajského přeboru. Doufám, že zanedlouho se ale situace zlepší,“ popisoval současný stav Josef Veselý.

Těžký rok

Tatran v loňské sezoně zažil skvělý vstup do soutěže, kdy v úvodních kolech neztratil ani bod. Jeho forma mu pak po zbytek sezony částečně vydržela a konečné třetí místo ve velmi kvalitní soutěži tak bylo pro prachatický celek velkým úspěchem. „Několikrát jsem opakoval, že loňský ročník divize pro náš tým skončil úspěšně. Musíme se ale zaobírat budoucností, a ta v nynější době nevypadá příliš růžově. Náš tým zaznamenal mnoho odchodů, které Tatran jistě oslabí. Klub samozřejmě bude usilovat o některé hráče, kteří by tým měli doplnit, ale v současnosti se nerýsují žádná jména, která by měla být stoprocentní. Budeme samozřejmě ještě s kluby jednat, ale, jak už jsem avizoval v předešlých dnech, klub na tom není po finanční stránce příliš dobře. Nějaké rapidní posílení týmu tak jistě nečekejte,“ sdělil Veselý.

Nová jména

I tak se na středečním tréninku přeci jen objevily nové tváře, které by mohly Tatranu v nadcházející sezoně pomoci. „Přesněji se jedná o naše dorostence, kteří se také aktivně zapojili do letní přípravy. Jmenovitě jde o Mádla, bratry Granofovi a Caise, jenž za první tým už několik zápasů odehrál. Ještě ale nevíme, zda tyto hráče neuvolníme do některých jiných celků, jelikož zájem o ně projevují například fotbalové týmy Lažiště nebo Hluboká nad Vltavou,“ řekl Veselý.

Přípravné zápasy

Tatran čeká již za dva týdny první ostrý zápas, kdy na svém hřišti v českém poháru přivítá Sezimovo Ústí. „V letní přípravě tak není času nazbyt, jelikož derby se Sezimovo Ústí je na spadnutí,“ varuje Veselý. Tatran odehraje příští týden přípravný zápas v Lažištích a poté turnaj ve Vlachovo Březí, kde se utká celkem se čtyřmi týmy o pohár starosty. „Tohoto turnaje se zúčastní kromě domácího celku také „béčka“ Příbrami a Českých Budějovic. Jedná se tedy o velmi kvalitní akci, která naplno prověří sílu našeho mančaftu,“ komentoval blížící se turnaj čtyř týmů Josef Veselý. Tatran poté ještě před pohárem čeká zápas se Čkyní, která působí již několik let v krajském přeboru. „Doufám, že hráči přistoupí k letní přípravě zodpovědně, protože už tak nás čekají v divizi velmi těžké časy. Stále ovšem věřím, že Tatran má na to, aby tuto sezonu úspěšně zvládl a vykročil tak k lepším zítřkům,“ uzavřel odhodlaně Veselý.

Libor Staněk